Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oświetlenie schodów LED - migotanie.

08 Sty 2015 03:44 1518 5
  • Poziom 2  
    Witam!

Piszę ponieważ mam problem z oświetleniem schodowym na klatce schodowej mam zamontowane 9 oprawek LED dokładnie tego typu do tego
    Oprawa oświetleniowa LED Tango. wszystko jest podłączone do takiego zasilacza
    ZASILACZ NAPIĘCIOWY ZOL15 10V 15W. Około dwóch lat wszystko było w porządku aż do teraz. Lampki po włączeniu przez kilka minut świecą normalnie natomiast po kilku minutach zaczynają całkowicie się gasić i załączać. I teraz moje pytanie co powoduje to miganie czy zasilacz jest uszkodzony czy np podświetlenie wyłącznika powoduje takie miganie? Z góry dziękuję za pomoc!
  • Poziom 9  
    Może być przeciążony zasilacz. Policz sumaryczny prąd pobierany przez lampki i zobacz, czy nie przekracza wartości znamionowej natężenia zasilacza.
  • Poziom 19  
    Zasilacz jest za słaby, powinien mieć 12V, jakiś czas "dawał radę", ale to już prawdopodobnie jego koniec. Sprawdź jakość połączeń zasilacza do oświetlenia, jeśli mocno się grzał to uległa uszkodzeniu elektronika.

• Poziom 16  
    stiff12 napisał:
    Zasilacz jest za słaby, powinien mieć 12V, jakiś czas "dawał radę", ale to już prawdopodobnie jego koniec. Sprawdź jakość połączeń zasilacza do oświetlenia, jeśli mocno się grzał to uległa uszkodzeniu elektronika.

Nie opowiadaj bajek. Tango są na 10V, i Kolega ma prawdopodobnie odpowiedni zasilacz. Choć diagnoza o zasilaczu raczej jest trafna. Jeżeli jakiś czas świecą a potem gasną, i znowu same się zaświecają to wskazuje na zasilacz.
  • Poziom 2  
    Dziękuję za tak liczną pomoc. Spodziewałem się właśnie że to jest zasilacz. Pytam dlatego ze jest on ukryty w puszcze elektrycznej i ewentualna wymiana/naprawa wiąże się częściowo z rozwiązaniem inwazyjnym, a nie byłem też do końca pewien czy to jego wina. To nic po niedzieli zamierzam się za to wziąć. Napiszę jak wygląda sprawa z moja naprawą.