Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie sprzętu wykorzystując możliwie najwięcej urządzeń.

nodeb3 08 Sty 2015 05:16 1125 6
  • #1 08 Sty 2015 05:16
    nodeb3
    Poziom 11  

Witam,

Moje pytanie jest następujące. Jaka będzie najlepsza możliwość podłączenia tego wszystkiego wykorzystując możliwie najwięcej urządzeń.

TV KDL46W905 (kablówka - tylko kilka kanałów HD ale sporo nadaje dźwięk oryginalny Dolby Digital Plus 3/2.1 ),
    soundbar HT-CT60BT (3 wejścia COAXIL,CHINCH,OPTYK)
    Słuchawki DS6500 (2 wejścia OPTYK,CHINCH)
    PS3,
    miniwieza CMT-SBT300W,
    Xperia Z1 Compact,

przed tv procentowo mniej/więcej tak spędzam czas:

60% (45% w sluchawkach + 15% soundbar) - PS3(gry/filmy)
    30% (15% sluchawki / 15% soundbar) - zew. urządzenia: USB lub tel.
    10% (5%bsluchawki/5% soundbar) - kablówka.

i najbardziej zależy mi aby na stałe ze sobą połączone były właśnie TV,Soundbar,Sluchawki i PS3.

Obecnie musze zamieniać soundbar podłączony do TV ze słuchawkami (poprzedni model tych słuchawek posiadał 2 wejścia optycze - technologicznie znacznie lepsze, kompatybilnie znacznie gorsze).

Podlączyłem to w taki sposób.

TV-soundbar (jack-chinche) - (zamiennie ze słuchawkami)
    sluchawki - PS3 (optyk) - stale połączone
    sluchawki - TV (chinche - jack (zamiennie z soundbarem)

Kolejny problem jest taki. W nocy często pracuje w pomieszczeniu obok korzystacjąc z komputera i telefonu, które muszę mieć pod reką.
    Za pomocą aplikacji WALKMAN chciałbym wóczas słuchać muzyki właśnie na Ds6500 ale brak NFC/Bluetootha w słuchawkach na to nie pozwala (przenoszenie stacji dokującej do słuchawek odpada).
    Będę wdzięczny za pomoc.

0 6
  • #2 08 Sty 2015 10:02
    sosarek
    Poziom 43  

Najsensowniej to podłączyć tv z soundbarem za pomocą kabla optycznego (w ustawieniach audio tv trzeba będzie pewnie przestawić z Wbudowanych głośników na Głośniki zewnętrzne).
    Konsola do tv za pomocą HDMI - dźwięk powinien już lecieć wyjściem optycznym na soundbar.
    Nie wiem co tu robi miniwieża i jaki ma być jej zastosowanie.
    Słuchawki za pomocą kabla jack-chinch do wyjścia słuchawkowego w tv.
    W jaki sposób telefon jest podłączany do całości (USB,jack-chinch)?

0
  • #3 08 Sty 2015 12:41
    nodeb3
    Poziom 11  

Podłączyłem to w ten sposób i jest OK

Soundbar z TV jest połączony na stałe optykiem.
    PS3 z TV - HDMI
    PS3 ze słuchawkami optykiem
    słuchawki z TV (chinche-jack). 4 urządzenia są podłączone i nie muszę nic kombinować jedynie w opcjach TV przełączanie pomiędzy soundbar a słuchawki tak jak napisałeś.
    Wielka szkoda, że nie można podłączyć tych słuchawek do Xperi za pomoca NFC.

Telefon podłączam do TV pod HDMI(MHL) ewentualnie bezprzewodowo ale często takie połączenie zostaje zerwane tym bardziej gdy jestem w pomieszczeniu obok więc średnio to działa Gdy tel. jest podłączony pod TV mogę korzystać ze słuchawek. oglądam np. film z xperii na tv odtwarzany dźwięk jest na słuchawkach lub na soundbarze tyle, że telefon musi być podłączony przewodem MHL (2m).

Mini wieża znacznie lepiej nadaje się do odtwarzania muzyki niż ten soundbar który jedynie wzmacnia dźwięk z TV bo głośniki w telewizorze są porażką.
    Soundbar i Xperie Z (która zmieniłem z czasem na Z1 Compact) SONY dawało w gratisie przy kupnie TV w maju 2013
    Fajnie gdybym mógł odtwarzać muzyke jednocześnie z soundbara i tej miniwieży jest to możliwe jeśli podłącze miniwieze pod TV kabelem jack-jack ale musze to robic zamiennie ze sluchawkami ktore sa podlaczone pod TV.
    Miniwieza i soundbar posiadaja NFC ale telefonem moge jedynie polaczyc się tylko z jednym wybranym urzadzeniem.
    mini wieza ma wejscie LAN, TV tez.

Do czego można wykorzystać takie wejście LAN w miniwiezy ????

Jest taka aplikacja Network Audio Remote czy w tym przypadku znalazlaby zastosowanie ?

0
  • #5 08 Sty 2015 13:27
    nodeb3
    Poziom 11  

Xperie podlaczam do TV przewodem MHL. (microUSB - HDMI).
    TV wtedy zmienia się w 46 calowego smartfona którego można obsługiwać pilotem.

0
  • #6 08 Sty 2015 13:47
    sosarek
    Poziom 43  

Patrzyłeś chociażby na Alle... za czymś takim jak rozgałęźnik/przełącznik wejść/wyjść optycznych (wtedy mógłbyś dźwięk wyciągnąć na soundbar i słuchawki-bez konieczności przełączania opcji w tv).

0
  • #7 08 Sty 2015 13:58
    nodeb3
    Poziom 11  

Nie patrzyłem. Wtedy taki rozgalęźnik podłączam do PS3 optykiem a do rozgałęźnika sluchawki optykiem i soundbar optykiem?
    Ale do TV musiałbym wtedy podłączyć soundbar pod wyjscie JACK a wtedy jak podłaczyć sluchawki pod TV ???

Pod to jedno wyjscie jack w TV podlaczam zamiennie 2 urzadzenia : słuchawki i miniwieze a przy tym rozgaleźniku optycznym doszedł by jeszcze soundbar.

Rozgałęźnik jack (AUDIO OUT) na 3 jacki bardzo by mi się przydał ale na allegro takich nie widzę.

Nie wiem do czego służy wejście LAN w miniwiezy ??

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo