Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eagle - Dwa obwody zasilania: ERROR pin overwritten with more than one signal

damago1 08 Sty 2015 09:06 1533 3
  • #1 08 Sty 2015 09:06
    damago1
    Poziom 8  

Witam,
    Mam problem: projektuję układ w którym są dwa oddzielne zasilacze 5V (jeden do części cyfrowej drugi do silników). Obydwa zasilania są zapewniane przez identyczne układy 7805. Linie zasilające (net) mają różne nazwy (NAME) jedna nazywa się 5V a druga 5V_ENGINE.

1) przy zrobieniu ERC wyświetla mi błędy na wyjściu układów 7805: SUPPLY pin SUP overwritten with more than one signal (5V_ENGINE,5V)

2) jak robię płytkę (board) to przy zrobieniu autoroute Eagle wydaje się zupełnie nie rozróżniać obydwu obwodów zasilania i prowadzi je łącząc je ze sobą (zwierając wyjścia obydwu układów 7805). Zupełnie nie wiem jak sobie z tym poradzić. Wydawało mi się, że jeżeli obydwa NET mają różne nazwy a nawet przypisałem je do różnych klas (1 VCC i 5 VCC_ENGINE) to nie powinny być mieszane ze sobą i łączone ze sobą implicite.

0 3
  • #2 08 Sty 2015 15:17
    marco47
    Poziom 41  

Aby program nie łączył sygnałów zasilających, stosuj takie z różnymi nazwami.
    Masz je w bibliotece Supply2.
    Nazwy poszczególnych sygnałów zmieniamy za pomocą narzędzia Name, wtedy program ich nie połączy.

Aby dokładnie określić z jakim problemem masz kłopot, wklej pliki z projektem, chyba że jest Tajny/Poufny :D

0
  • #3 06 Kwi 2015 11:08
    damago1
    Poziom 8  

Próbowałem za pomocą NAME zmieniać nazwy sygnałów zasilających i nie pomagało. Cały czas zgłaszał błąd. Nie próbowałem tego z Supply2 bo problem leży w tym, że mam dwa identyczne zasilacze 7805 a taki zasilacz nie jest powtórzony w różnych bibliotekach. W końcu zignorowałem ten błąd i dałem płytki do zrobienia - wyszły w końcu ok.

0
  • #4 07 Kwi 2015 00:50
    marco47
    Poziom 41  

Błędy o których piszesz, program wystawia, bo sądzi że wg. nazw podłączone powinny być inaczej. Można je ignorować, bo to przecież Ty projektujesz, a nie program.
    Ale wystarczy podświetlić narzędziem Show, problematyczne sygnały zasilające, aby się przekonać czy zmiana ich nazw pozwoliła na ich fizyczne rozłączenie.

Widać to na przykładzie poniżej.
    Eagle - Dwa obwody zasilania: ERROR pin overwritten with more than one signal

Umieściłem jeden stabilizator IC1 7805 z symbolem zasilania +5V.
    Następnie powieliłem ten element za pomocą narzędzia Copy.
    Powstały cztery identyczne elementy z identycznymi symbolami zasilania +5V i identycznymi nazwami sygnałów dochodzących do ich pinów IN, +5V, GND.

Teraz zmieniłem nazwy trzech sygnałów zasilających, z czego dwa nazwałem tak samo +5V3.
    Podświetlając te sygnały +5V3 widać że nie są fizycznie połączone z dwoma pozostałymi.
    Jeżeli tak to zrobiłeś, to autorouter nie powinien ich uznać jako sygnały o tej samej nazwie.
    Mimo że są podłączone do tych samych symboli zasilających +5V, to zmiana nazw sygnałów, musi je fizycznie rozłączyć.

0