Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sony DSC RX100 ll - Zablokowane pokrętło nastawcze

08 Jan 2015 12:29 948 1
  • Level 1  
    Witam, kilka dni temu zablokowało się pokrętło nastawcze w moim Sony DSC RX100 ll, od czasu pożyczenia bratu nad morze chodziło ciężko, ale teraz zablokowało się na amen. Na 99% przyczyną jest piasek, pytanie brzmi czy ktoś kiedyś otwierał ten lub podobny model aparatu i czy uda się mi przywrócić sprawność pokrętła - usunąć piasek samemu, czy po otwarciu ilość elementów i kolejne przeszkody zmuszą mnie do szukania serwisu który znając życie policzy mi konkretnie za banalną usługę. Pozdrawiam serdecznie i dziekuje za wszelką pomoc!
  • OptexOptex
  • Level 32  
    Generalnie takie pokrętła nastawcze są nierozbieralne i żeby jednak rozebrać moduł trzeba pościnać plastykowe wypusty, albo nawet coś rozwiercić. Potem trudno całość poskładać tak żeby pełniło swoją rolę. Oczywiście akurat w tym modelu mogą być styki na zewnątrz i wtedy wystarczy rozebrać zewnętrzne kółko nastawcze , jednak żeby o tym się przekonać trzeba rozebrać większość aparatu.
    Ze względu na wartość sprzętu odradzam dłubanie samemu, wystarczy że przy zdejmowaniu obudowy urwiesz jakiegoś flexa i naprawa będzie baaaaaardzo kosztowna.