Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

transformator do oświetlenia - halogen i diody LED

08 Jan 2015 13:28 1458 2
 • Level 16  
  Będąc ostatni w sklepie zauważyłem że są w sprzedaży specjalne transformatory pod oświetlenie LED 12V o niskim natężeniu prądu ( w zakresie coś około 10-20W)
  zwykle transformatory do halogenów maja zakres np. - 70-120W

  Pytanie dlaczego są inne transformatory? - co się stanie jeśli zamontuje zwykły transformator o zakresie 70-120W ( na np. 5 halogenów 20W =100W - a wiec w zakresie) a kiedyś będę chciał zmienić żarówki na ledowe 5x3W =15W ?
  Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Level 40  
  Są to transformatory pod taśmy LED lub wszelkiego rodzaju diod led, które wymagają napięcia zasilania 12V. Wymagają napięcia stałego 12V i niezbyt dużej mocy zasilana. Halogeny mają większą moc i zasilane są napięciem przemiennym. Transformator od halogenów nie nadaje się do taśm LED. Zasilacza od led można używać zamiennie, warunkiem jest odpowiednia moc urządzenia (większa od odbiornika).
 • Level 22  
  Sprawa jest taka, transformatory pod halogeny 12V są na wyjściu z prądem przemiennym (przeważnie). Natomiast do zasilania LED potrzeba napięcia stałego (+ i -). I to jest najważniejsze.
  Natomiast LED-y zużywają o wiele mniej prądu i należy dobierać transformatory pod nie, przecież chcesz oszczędzać prawda? :D