Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMS UE32F5300+PHILIPS HT3540 - jak uzyskać dźwięk z TV na kinie domowym?

mayeraneq 08 Sty 2015 13:45 651 3
  • #1 08 Sty 2015 13:45
    mayeraneq
    Poziom 9  

Witajcie.

Mam taki zestaw:
    TV SAMSUNG UE32F5300 do niego podłączony kablem HDMI tuner tv z TPSA oraz kino domowe PHILIPS HD3540 również podłączone do telewizora za pomocą HDMI.

W obecnej chwili, gdy oglądam cokolwiek w telewizorze z kina domowego dźwięk słyszę poprzez głośniki kina domowego. Niestety gdy oglądam kanały z tunera głos jest tylko we wbudowanych głośnikach tv.

Wie ktoś jak powinienem podłączyć zestaw, aby głośniki kina domowego obsługiwały również dźwięk z tunera tv?

Czy będę potrzebował dodatkowego kabla, np. optycznego?

Jak to skonfigurować?

Pozdrawiam.

0 3
  • Sklep HeluKabel
  • #2 14 Sty 2015 13:09
    Polon_us
    Poziom 40  

Te kino jest niestety ubogie w możliwości ...

Jedyne rozwiązanie jakie mi przychodzi na myśl, to połączenie bezpośrednie dekodera z kinem. Mam tu na myśli oczywiście tor audio.
    Kolega niestety nie podał modelu tego dekodera.

Jeżeli dekoder ma wyjście audio, zwykle dwa gniazda CINCH to nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć je z wejściem kina AUX IN. Dźwięk będzie tylko stereo.
    O ile kino wyposażone jest w system Dolby Pro Logic, można to sztucznie rozszerzyć na pozostałe głośniki.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 19 Sty 2015 16:10
    mayeraneq
    Poziom 9  

Polon_us napisał:
    Te kino jest niestety ubogie w możliwości ...

Jedyne rozwiązanie jakie mi przychodzi na myśl, to połączenie bezpośrednie dekodera z kinem. Mam tu na myśli oczywiście tor audio.
    Kolega niestety nie podał modelu tego dekodera.

Jeżeli dekoder ma wyjście audio, zwykle dwa gniazda CINCH to nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć je z wejściem kina AUX IN. Dźwięk będzie tylko stereo.
    O ile kino wyposażone jest w system Dolby Pro Logic, można to sztucznie rozszerzyć na pozostałe głośniki.

Dzięki za podpowiedzi i wskazówki. Poradziłem sobie w ten sposób, że puściłem kabel optyczny od telewizora do kina domowego i dźwięk z dekodera zaczął brzmieć na zestawie głośników kd.

Pozdrawiam

0
  • #4 19 Sty 2015 22:46
    Polon_us
    Poziom 40  

mayeraneq napisał:
    że puściłem kabel optyczny od telewizora do kina domowego

Hmm, to trochę dziwne ...

Taaak, wyjaśniło się co nieco ...

Gdyby kolega od razu podał poprawnie model urządzenia, to pisałbym inaczej niż napisałem.

Kolega podał HT3540, co przy szukaniu tego urządzenia na stronie Philipsa pokazało mi kino HTS3540, które nie ma wejścia optycznego.

A kolega, suma sumarum, ma urządzenie o symbolu HTD3540 ... heh, które takowe wejście posiada. A to zmienia postać rzeczy.

0