Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fronius Transpocket 1500 uszkodzony procesor :(

08 Sty 2015 14:27 1959 9
  • Poziom 16  
    Naprawiam Fronius Transpocket 1500. Uszkodzony jest procesor epm7064stc44-10f .
    Z jego powodu napięcie +5V spadało go ok 2V a on był bardzo gorący.
    Poszukuję zawartości tego procka lub uszkodzonej płyty ze sprawnym procesorem bo po za tym uszkodzeniem wszystko jest OK.
    Andy
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 11  
    Ta ALTERA nie standardowy procesor ale nazywa sie to Programmable Logic Device.
    Gdy brak napięcia nie zawiera danych.
    Podczas uruchamiania po włączeniu są do niego nagrane dane z pamięci obok.
    Ty Altera kupuję w Farnell lub w TME.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 16  
    Procesor wymieniony , który kupiłem w tme ale nic nie pomogło, w pobliżu nie ma żadnej pamięci z której ten procesor może pobrać dane. Wiec nadal szukam wsadu do tego procesora.
  • Poziom 11  
    Niech pan spójrzy do datasheet=że Altera jest tylko Programmable Logic Device a nie procesor.
    Dane są obok-w ST72C215G2M6,co jest== 8-BIT MCU WITH SINGLE VOLTAGE FLASH MEMORY,ADC, 16-BIT TIMERS, SPI, I2C INTERFACES..... i w 24LC04B,co jest===Serial EEPROM.
    Płyta ma i złącze interfejs którym jest ewentualnie dostęp.
  • Poziom 11  
    witam posiadam spawarke fronius transpocket 1500 i mam pytanie gdzie ewentualnie można było by naprawić to urządzenie? dodam ze spawarka nie włącza się i czy można samemu sprawdzić co jest uszkodzone???
  • Poziom 11  
    Jest zniszczony zasilacz do zasilania elektroniki. Ja naprawiam i TP1500, ale jestem z Czech. W Polsce z pewnością również są tacy, którzy są w stanie to naprawić.
  • Poziom 11  
    witam a jaki był by koszt naprawy tej spawarki???proszę o odpowiedz.
  • Specjalista - spawarki
    pawlo663 napisał:
    witam a jaki był by koszt naprawy tej spawarki???proszę o odpowiedz.

Nikt nie jest w stanie oszacować kosztów bez przynajmniej wstępnej diagnostyki (sprawdzenia co jest uszkodzone). Na pewno nie działa przetwornica pomocnicza zasilająca elektronikę, a co jeszcze jest lub nie jest uszkodzone nikt nie jest w stanie odpowiedzieć bez pomiarów. Skąd kolega jest?
  • Poziom 11  
    witam jestem z zachpomorskiego a byłby w stanie kolega zdiagnozowac i ocenic koszty naprawy jak bym tą spawarke przeslał?.