Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony XPERIA E C1505 - Zawieszająca się klawiatura

mkos1 08 Sty 2015 14:42 1812 10
  • #1 08 Sty 2015 14:42
    mkos1
    Poziom 29  

Witam!
    Przedwczoraj chciałem napisać odpowiedź na jednym forum i zaobserwowałem dziwne zachowanie się systemowej klawiatury.
    Dosłownie po napisaniu 2 czy 3 znaków klawiatura mi się po prostu zawiesza.
    Mogę wrócić do ekranu głównego za pomocą przyciska "home", mogę rozwinąć belkę z powiadomieniami, mogę uruchomić jakąś aplikacją ze skrótu na pulpicie itd czyli wszystko działa poprawnie co jest poza wyświetlona na stałe klawiaturą.
    Jedyna rada na to to jest restart telefonu.
    Oczywiście wybieranie numerów działa tak jak powinno ale nawet przy próbie napisania kilku znaków np. w treści nowego sms'a wyświetlana klawiatura zawiesza mi się.
    Co mogło mu się stać?
    Telefon oczywiście jest jeszcze na gwarancji ale szukam jakiegoś innego rozwiązania tego problemu.
    Wcześniej sporadycznie zdarzało się, że miewałem kłopot z dotykiem w postaci takiej, że nie mogłem niektórych klawiszy nacisnąć. Zwykle restart aplikacji (np. przegladarki) pomagał na ta dolegliwość.

0 10
  • #3 09 Sty 2015 14:26
    mkos1
    Poziom 29  

Pod pojęciem "reinstalacja systemu" rozumiesz wgranie softu od nowa (samemu lub w serwisie) czy tylko systemowy reset telefonu albo powrót do ustawień fabrycznych?

0
  • #5 13 Sty 2015 09:11
    mkos1
    Poziom 29  

Wgranie softu od nowa raczej odpada bo nie wiem czy nie stracę gwarancji.
    Zgram z tel. wszystko i spróbuję zrobić ten reset - od czegoś trzeba zacząć.

0
  • #6 13 Sty 2015 10:52
    koperta4512
    Poziom 23  

Wgranie softu w SONY nie powoduje utraty gwarancji :)

0
  • #7 27 Sty 2015 13:55
    mkos1
    Poziom 29  

Witam!
    Reset urządzenia całkowity wraz z powrotem do nastaw fabrycznych pomógł na ta dolegliwość.
    Ale moim zdaniem to żadne jednak rozwiązanie - to tak jak przy każdym większym problemie z kompem bawić się w reinstalacje windowsa

0
  • #9 28 Sty 2015 06:09
    mkos1
    Poziom 29  

A instalacja softu od nowa nie spowoduje usunięcia danych i aplikacji użytkownika?
    Jakie inne problemy z tym tel. masz jeszcze?
    Czyli co mnie jeszcze może czekać (poza chronicznym brakiem pamięci) podczas użytkowania tego telefonu?
    Swoją drogą to skoro problem z klawiaturą jest typowo softwarowy to zapewne nie tylko my z tym mieliśmy problemy i producent mógłby jakąś łatkę w tej kwestii wydać.
    Na razie zaktualizowałem oprogramowanie i .... zobaczymy jak się zachowa.

0
  • #10 28 Sty 2015 09:20
    Grubas388
    Poziom 19  

Producent z tego co wiem to chyba już przestał wydawać łatki do tego telefonu.
    Ja mam problemy z pamięcią,walkmanem(sam zmienia piosenki,zawiesza się, i piosenka leci pomimo że czas się skończył). i jeszcze gniazdem słuchawkowym(szybko się wyrabiają styki i nie działa jedna słuchawka). Na te błędy z walkmanem nie pomaga nawet reinstalacja softa. A reistalacja softu usuwa tylko zainstalowane programy przez ciebie z pamięci nic nie znika.

0
  • #11 28 Sty 2015 10:24
    mkos1
    Poziom 29  

Grubas388 napisał:
    A reistalacja softu usuwa tylko zainstalowane programy przez ciebie z pamięci nic nie znika.

No to w zasadzie jaka jest różnica reinstalacji softu względem powrotu do ustawień fabrycznych?
    Ja u siebie zrobiłem jakąś kopię telefonu na google i o dziwo zainstalowane aplikacje mi powróciły. Co prawda bez skrótów na ekranach głównych ale fajnie, że odzyskałem i nie musiałem ponownie ściągać.

0