Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharan 95r 2.0 ADY - Nie odpala, masterzy wejdzcie i pomożcie bo temat czary :)

lukjar7 08 Sty 2015 19:25 2067 10
  • #1 08 Sty 2015 19:25
    lukjar7
    Poziom 13  

Witam,
    Auto trafiło do mnie po kilku macherach. Niby w czasie jazdy zgasło.

Nie było iskry.

1. Sprawdziłem instalacje elektryczną najważniejszych elementów od czujników do wtyczki ecu zarówką 40w:
    - do halla na wale
    - do halla w kopułce
    - do cewki zapłonowej

Iskry nadal nie było

2. Zmierzyłem zasilania ecu po zapłonie i w momencie rozruchu, biorac mase z wtyczki ecu, wszystkie zasilania są.

W momencie kręcenia rozrusznikiem vcds traci komunikację ze sterownikiem,

3. Postanowiłem kupić używane ecu o takim samym nr vag, gdzi ori był made in germany a kupiłem made in china, po zmianie i adaptacji immo iskry nadal nie było i auto nie paliło.

4. Nagle iskra się pojawiła na jedym i drugim ECU.

5. Wtryskami też steruje, sprawdzone diodą.

6. Pompa paliwa tłoczy, iskra jest, paliwo też, auto nadal nie odpala,

7. zmierzone ciś na cylindrach, na wszystkich ok 9 b

8. wał w gmp (sprawdzone po wykreceniu pierwszej świecy tez), wałek na OT, aparat zapłonowy na kreske i ty samym palec patrzy na przewód idący do cyl nr 1

9. Podmieniony hall na wale na drugi nowy, nadal nie pali

10. hall w aparacie sprawdzany diodą, przy kreceniu rozrusznikiem mryga

11. Krecimy rozrusznikiem, auto niby cos już chce sie odzywać, co 2, 3 sek odezwie sie i nic i tak w kółko.

12. podłączyłem stroboskopową lampe, na wale w gmp1 na kole pasowym walu zaznaczylem punkt korektorem by byl lepiej widoczny, krece rozrusznikiem i patrze lampa, iskra skacze jak znak jes z gory, tylko lampa pokazuje ten jeden znak jako dwa z przesunieciem jakiegos cm ? (dwa razu koło siebie skacze iskra) ? zauwazylem ze jak auto sie odzywa to stroboskop pokazuje jeden znak korektorem i auto wtedy sie odzywa, jak widać dwa to nie.

13. auto ma gaz, probowalem odlaczac centralke, bez efektu

Może ktoś ma jakiś pomysł ?

14. niepokoi mnie ze podczas rozruchu ginie komunikacja z ecu, probowalem tez sterowac rozrusznikiem bezposredniio z akumulatora bez udzialu stacyjki z mysla ze moze to kostka ale tez bez efektu.

15. Paliwo ? podawanie pewnego paliwa strzykawka w kolektor ssacy nic nie pomaga

16. hall w aparacie zapl podmieniony na drugi, bez efektu.

Ciekawy przypadek..... Pomożcie

0 10
  • #2 08 Sty 2015 19:49
    coperfild
    Poziom 33  

Cewki nie podmieniałeś , często padały.

0
  • #3 08 Sty 2015 19:53
    lukjar7
    Poziom 13  

cewka błyszczy się, wymieniał ktoś, ale być może to dobry trop....
    ale skoro iskra jest to ona może powodować takie anomalie ? ze dwa punkty iskry są widoczne na wale ?

0
  • #4 08 Sty 2015 19:55
    1027404
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 08 Sty 2015 20:08
    marcin_wr
    Poziom 19  

coperfild napisał:

lukjar7 napisał:

Podstaw cewkę ze sprawdzonego auta.Ja właśnie potknąłem się na cewce.Ori padła, założyłem nową, chyba Temic, po parunastu km auto wróciło na lince.Nawet nie brałem pod uwagę cewki, ponieważ silnik łapał i zaraz gasł.Po dłuższej dłubaninie i sprawdzaniu "wszystkiego" jednak podstawiłem cewkę.Auto odpaliło od pierwszego strzała.

0
  • #6 08 Sty 2015 20:30
    lukjar7
    Poziom 13  

darecki_j napisał:
    Spróbuj odpiąć halla w aparacie zapłonowym i odpalać bez niego. Kiedyś miałem taki przypadek w Audi B4 1,6 . Jeśli odpali to masz źle ustawiony aparat. Ja też miałem ustawiony na kreskę i nie palił. Jeśli dobrze pamiętam to musiałem obrócić aparat w lewo, żeby było dobrze. Też się naszukałem jak głupi, podmieniałem stera, przedzwoniłem całą instalacje i nic nie znalazłem.

probowałem z odlaczonym hallem w kopułce odpalać i bez efektu.

Dodano po 1 [minuty]:

marcin_wr napisał:
    coperfild napisał:

lukjar7 napisał:

Podstaw cewkę ze sprawdzonego auta.Ja właśnie potknąłem się na cewce.Ori padła, założyłem nową, chyba Temic, po parunastu km auto wróciło na lince.Nawet nie brałem pod uwagę cewki, ponieważ silnik łapał i zaraz gasł.Po dłuższej dłubaninie i sprawdzaniu "wszystkiego" jednak podstawiłem cewkę.Auto odpaliło od pierwszego strzała.

postaram się jutro podmienić cewkę :)

0
  • #8 09 Sty 2015 20:14
    miler80
    Poziom 34  

I przekaźnik ecu bo czesto trafiał się wadliwy.

0
  • #9 10 Sty 2015 13:27
    manta
    Poziom 39  

Niestety czujnik wału kończy się, w aucie które robiłem, w chwili zaniku sterowania, podgrzewałem go opalarką i taktowanie się pojawiało. Ciekawostka, zamówiony zamiennik no name, nie taktował wcale, niby oryginalny nowy pracował dwa tyg. A końcowo auto pojechało na używce i jeździ piąty rok.

1
  • #10 10 Sty 2015 17:42
    lukjar7
    Poziom 13  

coperfild napisał:

Nowa druga cewka i auto żyje, strzał w 10 kolego :)

Dodano po 1 [minuty]:

marcin_wr napisał:
    coperfild napisał:

lukjar7 napisał:

cewka była świeża no name i padła, najważniejsze, że już gada auto : )

Dodano po 1 [minuty]:

T5 napisał:
    Odkręć wydech przy kolektorze (popuść).

tak na przyszłość, miałem przypadki z zatkanym wydechem ale auta odpalały ale nie miały siły ruszyć z miejsca :) przy zatakanym nie odpali ?

Dodano po 45 [sekundy]:

miler80 napisał:
    I przekaźnik ecu bo czesto trafiał się wadliwy.

zasilanie ecu było, ale przekaźnik ktoś podmieniłem przedemna, zapomniałem dodać

Dodano po 1 [minuty]:

manta napisał:
    Niestety czujnik wału kończy się, w aucie które robiłem, w chwili zaniku sterowania, podgrzewałem go opalarką i taktowanie się pojawiało. Ciekawostka, zamówiony zamiennik no name, nie taktował wcale, niby oryginalny nowy pracował dwa tyg. A końcowo auto pojechało na używce i jeździ piąty rok.

to fakt, że padały w nich halle na wale, ale ja podmieniałem na eps, wiec firma raczej pewna :)

0
  • #11 10 Sty 2015 19:09
    manta
    Poziom 39  

EPS?????????????? Nie żartuj...

A ten zamiennik był prawdopodobnie z EPS :cry:

1