Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet MiniMax plus

11 Maj 2005 20:32 4457 2
  • Poziom 10  
    Witam, mam problem z kotłem Termet MiniMax plus. Kociol ma niecałe dwa lata i działał bez problemów (oprócz uruchomienia zerowego, kiedy spalił się sterownik elektroniczny).
    W ostatnim czasie kiedy odkreci się ciepłą wode np. nastawiną na 45C, piec zaczyna normalnie grzać ale po ok. min wyłącza palnik i po chwili znowu się zapala. Zauważyłem że jak da się bardzo mały wypływ wody to się nie wyłącza. Przypuszczam że woda w "dużym obiegu" zbyt mocno sie nagrzewa i wyłacza zabezpieczenie. Piec ma wymiennik do wody ciepłej typu woda - woda. Jak odkrece wode i prawym pokretlem przekręce całkiem w prawo to pokazuje sie cisnienie i temperatura na przemian, jak temperatura przekroczy 87C to plomien gasnie.
    moze ten wymiennik woda -woda jest zanieczyszczony i nieodbiera dobrze ciepła , moze ma ktos jakas podpowiedź?
    pozdrawiam piotr
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 12  
    Jeśli temperatura wody ciepłej w kranie przy opisywanej sytuacji jest jednocześnie niedogrzewana względem ubiegłych miesięcy... to masz zakamieniony wymiennik ciepła (woda-woda)... najprawdopodobniej od strony obiegu kotła. W takim wypadku proponuje zalać Cillit-em (kamień i rdza) stronę zakamienioną zaś drugą stronę wymiennika przelewać wrzącą wodą... Jest z tym trochę zabawy... ale sprawdzony sposób i skuteczny. Później wypłukać wodą pod ciśnieniem.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    dziękuje za odpowiedź, przy wolnej chwili sprubuję wyczyścić wymiennik, i dam znać o rezultatach.