Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Migracja i kopia partycji systemowej z jednego dysku na drugi.

komanch 08 Sty 2015 20:27 870 10
  • #1 08 Sty 2015 20:27
    komanch
    Poziom 15  

Chcę wymienić dysk systemowy (SSD) na większy. Wszystko zrobiłem wg tego prostego opisu: Migracja i kopia partycji systemowej z jednego dysku na drugi.
    Po zakończeniu operacji, ponownym uruchomieniu komputera, wejściu w Zarządzanie Dyskami widzę:

Problem w tym, że dalej Rozruch jest z Dysku C, nie potrafię zamienić literek dysków D na C, no i żeby Rozruch był z nowego większego dysku. Odpięcie dysku C nie pomaga, mimo że w powyższym opisie sugerują, że po zakończeniu tworzenia kopii systemu wystarczy teraz stary dysk odpiąć.
    Jak z tego wybrnąć?

0 10
  • #3 08 Sty 2015 23:22
    komanch
    Poziom 15  

splawik00 napisał:
    Jaką masz kolejność bootowania w biosie?

1. DVD
    2. SSD nowy (D)

splawik00 napisał:
    Co masz na myśli pisząc, że odpięcie dysku C nie pomaga? Wcale nie rusza komputer?

Dokładnie, nie rusza.

Jeszcze dodam, że zaraz po zakończeniu klonowania dysków wg podanego opisu, otrzymany nowy dysk miał stan jako Partycja Podstawowy. Jak widać na załączonym wyżej screenshocie, udało mi się (jakoś) dodać do stanu System i Aktywna. Brakuje jeszcze Rozruchu, Plik stronicowania i Zrzut awaryjny.

0
  • #5 09 Sty 2015 05:49
    Matuzalem

Poziom 43  

komanch napisał:
    splawik00 napisał:

Co masz na myśli pisząc, że odpięcie dysku C nie pomaga? Wcale nie rusza komputer?

Dokładnie, nie rusza.

I tak bez żadnego komunikatu wisi, wisi, wisi i wisi?
    Potraktuj, proszę, siebie i nas poważnie, bo jeszcze gotowem dojść od wniosku, że - wbrew tytułowi i postowi otwierającemu - dobór działu był przypadkowo najwłaściwszy z możliwych.

0
  • #6 09 Sty 2015 09:48
    komanch
    Poziom 15  

Matuzalem napisał:
    I tak bez żadnego komunikatu wisi, wisi, wisi i wisi?

Od razu pojawia się komunikat o braku dysku z systemem operacyjnym, i prośba o podpięcie właściwego dysku.

0
  • #7 09 Sty 2015 12:39
    Matuzalem

Poziom 43  

Czyli to, o czym splawik00 w poscie nr 4 napisał, może być dobrym tropem. Ew. jakaś "mutacja" w postacie braku kompletu plików umożliwiających rozruch itp.
    Może, na początek, warto się przyjrzeć odbudowie rozruchu przez opcje naprawy systemu?

0
  • #8 09 Sty 2015 15:38
    komanch
    Poziom 15  

Jeszcze coś, może będzie pomocne, wróciłem to pierwotnej konfiguracji, czyli:
    - SSD (stary - C)
    - HDD (F)
    - napęd optyczny ASUS

Boot w Biosie:

Komp prawidłowo się uruchomił, zrzut z Zarządzania dyskami - Migracja i kopia partycji systemowej z jednego dysku na drugi.

Następnie wypiąłem dyski C i F, został tylko napęd optyczny i wpiąłem nowy dysk SSD

Boot w Biosie - Migracja i kopia partycji systemowej z jednego dysku na drugi.
    w biosie nic nie musiałem zmieniać, samo się tak ustawiło jak na zdjęciu powyżej

odpalam kompa i .... efekt: Migracja i kopia partycji systemowej z jednego dysku na drugi.

co dalej?
    i pytanie dodatkowe, dlaczego w biosie na zdjeciu 1 i 2 nie widać Dysku F?

0
  • #9 09 Sty 2015 16:17
    splawik00
    Poziom 23  

Ja bym spróbował naprawy z płyty. Może system sam naprawi sektor rozruchowy.
    Czasami tak można prosto sobie poradzić, a czasem się nie da. Ale warto spróbować.
    http://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/fo...indows-7/b1a02e8a-41fe-45dd-96dd-7726ed135ec2

0
  • #10 09 Sty 2015 16:49
    struna
    Poziom 17  

Należy odpalić instalkę Windowsa z USB/DVD i w momencie kiedy pojawi się przycisk instalacji na dole jest Napraw komputer. Wybieramy to i instalator wykryje błędne bootowanie. Naprawi i restart.
    Dziś dokładnie robiłem to samo po kopii dysku na większy. System też nie chciał wystartować. czasem tak bywa.

0
  • #11 09 Sty 2015 18:08
    komanch
    Poziom 15  

Dziękuję za wszystkie porady. Nie zdążyłem sprawdzić ostatniej rady, możliwe, że by zadziałała. Poradziłem sobie w prosty sposób, nie wiem czemu od razu od tego nie zacząłem, zrobiłem Image starego dysku C (za pomocą Norton Ghost) i wgrałem otrzymany Image na nowy dysk, po restarcie, automatycznie dyski zamieniły się, nowy dysk jest już dyskiem C i dyskiem systemowym, nic nie musiałem wiecej robić, działa idealnie :)

0