Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pendrive - - Przestał działać po zbootowaniu

IXOF 08 Sty 2015 21:38 1086 16
  • #1 08 Sty 2015 21:38
    IXOF
    Poziom 18  

Witam. A więc, mam pendrive 8gb firmy pioner. Była potrzeba postawić system xp na kompie, a że nie miałem pod ręką płytki z systemem, to zrobiłem to z pen drive. Przygotowałem go wg. tego poradnika
    Link

Po tym procesie sprawdziłem na moim lapku ( z którego go przygotowywałem) czy wszystko działa. Wyglądało ok, pliki były. No to siup do kompa. Był to taki złomek. Wsadzam pendrive. Pokazało się okienko wyboru systemu do instalacji. Kurde nie pamiętam co w tym momencie zrobiłem, bo tam były problemy z tym kompem, ale w efekcie chyba anulowałem instalacje, bo się jakaś płyta znalazła. Oczywiście była porysowana, więc znowu wróciłem do pendrive, a tego komp już nie czyta. Myślę szlak. Nie działa. Lece do lapka. Eset wykrył urządzenie więc klikam skanuj. A tam log, że nie można było przeskanować. Wchodzę w mój komputer, a tam widać tylko ikonke dysku, i jak wchodzę w nią, to info, że mam sformatować. Chce to zrobić, ale info jest, że system nie mógł ukończyć formatowania. No i nie wiem co jest grane. Dodam może, że to info , że trzeba było formatować nie było odrazu. Na początku jak klikałem w ikone, to wyskakiwało, żebym włożył dysk. Szukałem pomocy, ale nie wiedziałem jak to ugryźć. Znalazłem jedynie jakieś programy do skanowania pamięci i tak :
    Program HD Tune w zakładne error scan pokazuje same zielone kwadraciki.
    Program testdisk widzi pendrive (włącznie z rozmiarem dysku)
    Program ChipGenius pokazuje :

Code:

Description: [H:]Urządzenie pamięci masowej USB(SMI USB DISK)
    Device Type:  Mass Storage Device

Protocal Version: USB 2.00
    Current Speed: High Speed
    Max Current: 500mA

USB Device ID: VID = 090C PID = 1000
    Serial Number: 8812052421303384

Device Vendor: SMI Corporation
    Device Name: USB DISK
    Device Revision: 1100

Manufacturer: SMI
    Product Model: USB DISK
    Product Revision: 1100

Controller Vendor: SMI
    Controller Part-Number: SM3257AA - ISP K0920-AATS
    Flash ID code:      45DE9482 - SanDisk SDTNOQAHER-008G - 1CE/Single Channel [MLC-8K] -> Total Capacity = 8GB

Tools on web: http://dl.mydigit.net/special/up/smi.html

Possible Flash Part-Number
    ----------------------------
    [1CE]SDTNPQAHEM-008G(24nm) x 1 pcs/Channel x 1 Channel
    [1CE]SDTNOQAHER-008G(24nm) x 1 pcs/Channel x 1 Channel

Flash ID mapping table
    ----------------------------
    [Channel 0]   [Channel 1]
    45DE9482   --------
    --------   --------
    --------   --------
    --------   --------
    --------   --------
    --------   --------
    --------   --------
    --------   --------

Ktoś może mi pomóc uruchomić tego pen drive ?

0 16
  • Pomocny post
    #2 08 Sty 2015 21:46
    yogi009
    Poziom 42  
  • Pomocny post
    #3 08 Sty 2015 21:55
    polska112345
    Poziom 11  

A czy wogole jest wykrywany przez system, chocby winde?

0
  • Pomocny post
    #4 08 Sty 2015 21:59
    basement_rat
    Poziom 8  

Kiedyś udało mi się wpisać pusty - domyślny MBR w programie TestDisk (wyjątkowo, bo inne tego nie mają) i potem udało się sformatować, co poprawiło tablicę partycji w MBR i działało. Też z tej serii.

0
  • #5 08 Sty 2015 22:01
    IXOF
    Poziom 18  

polska112345 napisał:
    A czy wogole jest wykrywany przez system, chocby winde?

Tak nie do końca. Jest widoczny jako dysk o nieznanym rozmiarze, i wgl niczym nieznanym, a gdy chce w niego wejść, to chce go system sformatować.

0
  • Pomocny post
    #6 08 Sty 2015 22:12
    polska112345
    Poziom 11  

Pod windą to robisz? jesli tak jest to normalne bo nie odczytuje systemu pliku, nalezy go wiec sformatować. Inaczej tego nie przeskoczysz

0
  • #7 08 Sty 2015 22:26
    IXOF
    Poziom 18  

polska112345 napisał:
    Pod windą to robisz? jesli tak jest to normalne bo nie odczytuje systemu pliku, nalezy go wiec sformatować. Inaczej tego nie przeskoczysz

Spoko, mogę sformatować, tylko dlaczego tak się stało ? Jeżeli po zbutowaniu pendrive działał na moim lapku, to czy potem coś uległo zmianie i to nic dziwnego ?

0
  • Pomocny post
    #8 08 Sty 2015 22:28
    polska112345
    Poziom 11  

Byś musiał dokładniej napisać co robiłeś, być może przekonwertował system plików, chociaż mało to możliwe

0
  • #9 08 Sty 2015 22:31
    IXOF
    Poziom 18  

hmm, tzn ? Chodzi o to , gdy już podpiąłem pena pod tego kompa na którym stawiałem system ? Po na lapku zrobiłem wszystko to, i tylko to, co w tym poradniku w pierwszym poście.

0
  • #10 08 Sty 2015 22:32
    polska112345
    Poziom 11  

Jesli zabootowałeś a potem zrestartowales komputer, to rzeczywiscie dziwne troche. Ale czasami ze starymi komputerami, różne dziwne rzeczy się dzieją i nie warto marnować na to czasu.

0
  • #11 08 Sty 2015 22:36
    REVISOR
    Poziom 25  

" Pokazało się okienko wyboru systemu do instalacji. Kurde nie pamiętam co w tym momencie zrobiłem, bo tam były problemy z tym kompem,"
    To jest odpowiedź co się stało, następnym razem zapamiętaj co zrobiłeś bo ciężko będzie pomóc i zdiagnozować problem, ja jak dostaje komputer z którym jest coś nie tak bo system się nie uruchamia, sprawdzam podzespoły i na samym końcu zabieram się za system.

0
  • #12 08 Sty 2015 22:38
    polska112345
    Poziom 11  

Aha teraz spojrzałem na tą instrukcję, powiem szczerze dziwie się ze wogole zabootowało, prawdopodobnie ruszyło z płyty. Kilka razy probowałem robic przez ultraiso i nigdy nie ruszało, prawdopodobnie nie zapisywało danych na sektorze rozruchowym. Lepiej zrob to z tego programu WinSetupFromUSB. Jest też narzędzie microsoftu, tez fajne, ale teraz nie pamietam nazwy.

0
  • #13 08 Sty 2015 22:39
    IXOF
    Poziom 18  

REVISOR napisał:
    " Pokazało się okienko wyboru systemu do instalacji. Kurde nie pamiętam co w tym momencie zrobiłem, bo tam były problemy z tym kompem,"
    To jest odpowiedź co się stało, następnym razem zapamiętaj co zrobiłeś bo ciężko będzie pomóc i zdiagnozować problem, ja jak dostaje komputer z którym jest coś nie tak bo system się nie uruchamia, sprawdzam podzespoły i na samym końcu zabieram się za system.

Ale nie pamiętam co zrobiłem to są dwie opcje
    - albo sformatowałem partycje i zamknąłem instalatora i uruchomiłem ze znalezionej płyty
    - albo odrazu zamknąłem instalatora i wziąłem się za płyte
    Tak że to chyba wielkiego wpływu na pendrive nie miało.

0
  • #14 08 Sty 2015 22:40
    polska112345
    Poziom 11  

Mozesz tez ewentualnie sprawdzic pendrive'a czy nie ma badsectorów, ale to ostateczność.

0
  • #15 08 Sty 2015 22:42
    IXOF
    Poziom 18  

polska112345 napisał:
    Aha teraz spojrzałem na tą instrukcję, powiem szczerze dziwie się ze wogole zabootowało, prawdopodobnie ruszyło z płyty. Kilka razy probowałem robic przez ultraiso i nigdy nie ruszało, prawdopodobnie nie zapisywało plików na sektorze rozruchowym. Lepiej zrob to z tego programu WinSetupFromUSB. Jest też narzędzie microsoftu, tez fajne, ale teraz nie pamietam nazwy.

Nie nie. Jestem pewny, że ruszyło w pendrive, ponieważ obraz na płycie i na pendrive różniły się od siebie wyglądałem instalatora. Jeden i drugi nie był oryginalny, tak że tego, że pendrive ruszył jestem pewny

0
  • Pomocny post
    #16 08 Sty 2015 23:37
    yogi009
    Poziom 42  

Kolego IFOX, proste pytanko: spróbowałeś wykonać prosty zabieg, jaki Ci proponowałem u góry tego postu? To niewiele czasu zabiera, a jest prawdopodobne, że odzyskasz sprawność tej pamięci.

0
  • #17 08 Sty 2015 23:39
    IXOF
    Poziom 18  

yogi009 napisał:
    Kolego IFOX, proste pytanko: spróbowałeś wykonać prosty zabieg, jaki Ci proponowałem u góry tego postu? To niewiele czasu zabiera, a jest prawdopodobne, że odzyskasz sprawność tej pamięci.

Tak, w między czasie to pisałem z tele, bo chciałem poznać przyczynę usterki.

Nie sądziłem że tak szybko i sprawnie pójdzie. Nie mniej jednak format pod linuksem pomógł. Pendrive jest w pełni sprawny.
    Dziękuje Wam za pomoc.

0
  Szukaj w 5mln produktów