Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ACER aspire 5820tg - Komputer się włącza, monitor nie.

08 Sty 2015 21:56 630 7
  • Poziom 2  
    Witam, serdecznie.
    Podczas obciążenia komputera (czasem bardzo małego) laptop się zawiesza albo bardzo ścina przez parę sekund i zawiesza.
    Po wyłączeniu laptopa i ponownym uruchomieniu komputer włącza się (słychać dźwięk windows) mogę nawet wpisać hasło i zalogować się. Natomiast monitor się nie włącza.
    Mogę próbować uruchomić komputer wiele razy ale bez skutku, jedyne co pomaga to pozostawienie go na 2 dni i po tym czasie wszystko działa jak gdyby nigdy nic do czasu ponownego zawieszenia.
    Podłączałem telewizor pod hdmi i kiedy monitor działa to telewizor też a jak nie działa to na telewizorze nie ma sygnału.
    Proszę o pomoc.
  • Spec od komputerów
    szogun121 napisał:

Proszę o pomoc.

Diagnostyka, pomiary nie są Ci obce?
  • Poziom 2  
    Mam na temat komputerów tylko trochę wiedzy więc z pomiarami może być ciężko.
  • Spec od komputerów
    szogun121 napisał:
    Mam na temat komputerów tylko trochę wiedzy więc z pomiarami może być ciężko.

W takim przypadku nie pomogę.
  • Poziom 2  
    Mógłby mi Pan napisać o jakie dokładnie pomiary chodzi?
  • Poziom 25  
    Przydały by się jakieś dane z prostych programów typu hwmonitor albo speedfan itp,
    na oko mogę wywróżyć problem z przegrzewaniem się lub grafiką. Zainstalować programiki zrobić printscreeny zaraz po uruchomieniu i po dłuższej pracy jak tylko zacznie wolniej chodzić i już.
  • Poziom 2  
    OK jak tylko go uruchomię zajmę się tym.
  • Spec od komputerów
    szogun121 napisał:
    Mógłby mi Pan napisać o jakie dokładnie pomiary chodzi?

Napięć, prądów, rezystancji itp.