Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

krups EA 8050 - Mam pytanie jak zdj望 to pokr皻這 do ustawiania grubo軼i mieleni

stanis豉w tabasz 16 Pa 2015 09:03 13203 83
    nioop

Specjalista AGD
    I sprz皻 nie pyta czy np szufladka zosta豉 opr騜niona czy te pojemnik na fusy jest pusty ?
    To b璠zie winna elektronika, cho szczerze m闚i帷 nigdy nie spotka貫m si z takim przypadkiem..
    Co innego gdyby po zamontowaniu szufladek sprz皻 robi auto test b康 og鏊nie co robi :]
    Dlatego te prosz mnie nie odebra 幢e ale co czuj, ze nas Pan tutaj troch oszukuje ;)
    nobeczek
    Poziom 2  
    Witam, ja u siebie mam ca趾iem podobnie w ekspresie XP 7420. Przy poruszaniu si t這ka w d馧 zaraz po zwolnieniu switcha (czujnika t這ka) wy鈍ietla si komunikat aby wypr騜ni pojemniki i proces si przerywa.

Jakie pomys造?
    nioop

Specjalista AGD
    nobeczek napisa:
    Witam, ja u siebie mam ca趾iem podobnie w ekspresie XP 7420. Przy poruszaniu si t這ka w d馧 zaraz po zwolnieniu switcha (czujnika t這ka) wy鈍ietla si komunikat aby wypr騜ni pojemniki i proces si przerywa.

Jakie pomys造?

Przy si這wniku masz 3 mikrow陰czniki ?
    nobeczek
    Poziom 2  
    Tak, od lewej styk od t這ka nast瘼nie styk pompki i kolejny do p造ty g堯wnej. Dwa ostatnie zwieraj po w這瞠niu pojemnika na fusy.

Jak rozpoczynam proces p逝kania lub robienia kawy zaraz po zwolnieniu styku nr 1 (od t這ka) pojawia si komunikat o konieczno軼i opr騜nienia pojemnik闚. Gdy r璚znie przytrzymam styk nr 1 t這k si opuszcza bez komunikatu ale wtedy ekspres wywali b陰d czujnika po這瞠nia t這ka. Jest to wersja bez dolnego czujnika po這瞠nia t這ka.

Przewody s pod陰czone zgodnie z instrukcj serwisow czyli od lewej bia造-czarny, czerwony-czerwony, czerwony-czarny. Poza t usterk ekspres mia czyszczony dyfuzor, wymienian spr篹yn i wszystkie stare uszczelki.
    nioop

Specjalista AGD
    Kilkakrotnie spotyka貫m si z tym problemem i wina zawsze le瘸豉 po stronie mocowania owych mikro w陰cznik闚..
    Tam jest takie "zgi璚ie" plastikowe, kt鏎e naciska na blaszki owych switch-y, po wewn皻rzej stronie jest taka blaszka spr篹ynuj帷a, mo瞠 to ona wyskoczy豉 ze swojego miejsca ?
    Mocowanie te sk豉da si te z dw鏂h element闚, kt鏎e mo積a rozpo這wi - Mo瞠 wyskoczy kt鏎y zatrzask ?
    Mia貫m te przypadek, gdzie musia貫m wymieni ca造 ten element, gdy po prostu ca造 si rusza
    nobeczek
    Poziom 2  
    Blaszka wyst瘼uj帷a w tym "zagi璚iu" jest, ca這嗆 raczej trzyma si do嗆 stabilnie, a w陰czniki sprawdza貫m miernikiem i pracuj do嗆 dobrze.

Gdybym tylko wiedzia kiedy kt鏎y styk ma by zwarty a kt鏎y nie to mo瞠 warto by by這 wyprowadzi te w陰czniki na zewn徠rz obudowy i zasymulowa je r璚znie.

krups EA 8050 - Mam pytanie jak zdj望 to pokr皻這 do ustawiania grubo軼i mieleni
    piotrasz
    Poziom 9  
    Wr鏂 do tematu poruszonego przeze mnie jaki czas wcze郾iej. Nie mia貫m czasu zaj望 si tym ekspresem do tej pory.

Przepraszam, 瞠 wyrazi貫m si troch ma這 precyzyjnie (st康 pewnie s逝szne podejrzenia @nioopa). Postaram si zatem troch teraz poprawi.

Ekspres po w陰czeniu przechodzi (jak zwykle) program testowy. Ka瞠 opr騜ni pojemniki oraz szuflad. Niestety prawdopodobnie "nie widzi", 瞠 szuflada zostaje wyj皻a i wobec tego stale wy鈍ietla si komunikat prosz帷y o jej oczyszczenie. pojemnik na fusy raczej "widzi", bo po wyj璚iu ka瞠 go w這篡 z powrotem i przechodzi dalej do szuflady. Wygl康a chyba na to, 瞠 w豉郾ie na tym polega problem, czyli na uszkodzeniu jaki mikro w陰cznik闚 lub elektroniki odpowiedzialnych za sam szuflad nad pojemnikiem.

Dzi瘯uj帷 za wcze郾iejsze odpowiedzi, b璠 wdzi璚zny za dodatkowe sugestie. Pozdrawiam.
    nioop

Specjalista AGD
    Bez rozbi鏎ki raczej nic nie stwierdzimy.. Aczkolwiek najcz窷ciej wynika to z zablokowanego mikrow陰cznika poprzez kaw.. Pomaga usuni璚ie zaschni皻ej kawy..
    Sam switch te potrafi ulec uszkodzeniu..
    P造tka elektroniczna pod tym wzgl璠em naprawd bardzo rzadko "siada"
    19lukasz
    Poziom 15  
    Witam
    W ekspresie 8050 pojawi mi si b陰d 12. Objawy identyczne jak w opisie powy瞠j. Rozebra貫m obudowy ekspresu ale nie wiem teraz gdzie szuka przyczyny. Gdzie one najcz窷ciej wyst瘼uj?
    Tomek79
    Poziom 12  
    Pozwol sobie si podpi望.

U mnie wygl康a to tak ekspres ci庵le chce si nape軟ia, na ko鎍u b陰d 05

https://www.youtube.com/watch?v=twbYJ6nF3Xs

Przedtem tak mia貫m pomog這 wyczyszczenie tego ma貫go filterka. Po jakim czasie ponownie taki problem, wi璚 czyszczenie filterka ponownie lecz nie pomog這 wi璚 go udro積i貫m przez przedziurawienie wewn徠rz siteczka lecz nie pomog這. Objawy jak na filmie powy瞠j ... porozbiera貫m i poczy軼i貫m dystrybutor ... i dodatkowo pojawi si kolejny problem dystrybutor dzia豉 troch g這郾iej i nie opuszcza t這ka. ....

https://www.youtube.com/watch?v=QqhLR1byl3k

Z w徠ku wynika, 輳 prawdopodobnie mam padni皻y przep造womierz wi璚 go zam闚i貫m (Rowenta MS-0906583 - mam nadziej 瞠 b璠zie dzia豉 - bo o po這w ta雟zy od dedykowanego )a co do dystrybutora jakie sugestie ? bo po roz這瞠niu na cz窷ci pierwsze nie wygl康a on aby da這 si go jako inaczej z這篡.
    skubix
    Poziom 2  
    Ludziska ma豉 przestroga albo i podpowiedz, nim z g逝pot polecicie do serwisu i zostawicie kilka st闚 za poszukiwanie "ig造 w stogu siana".
    Jestem w豉郾ie po wymianie uszczelek w moim EA 8050 i do鈍iadczy貫m dolegliwo軼i jak w temacie tzn. po w陰czeniu ekspresu kilka auto test闚 i opr騜nie pojemnik闚, a nast瘼nie b陰d nr 12.
    Jako i tyle co urz康zenie posk豉da貫m (po wymianie uszczelek) a wcze郾iej wszystko dzia豉這 wyda這 mi si to bardzo podejrzane. Rozkr璚i貫m wi璚 na szybko jeszcze raz 闚 ekspres.
    Przyjrza貫m si si這wnikowi od do逝 i okaza這 si i za這篡貫m te elementy 幢e tzn. nie w tej kolejno軼i: najpierw spr篹yn, a nast瘼nie plastikow tulejk z metalowym trzpieniem i metalow blaszk wygi皻 w liter L i dopiero 鈔ubka.
    Powinno by nieco inaczej tzn. plastikowa tulejka z trzpieniem i spr篹yna, a nast瘼nie metalowe L i 鈔ubka.
    Po zmianie element闚 miejscami i posk豉daniu wszystkiego do kupy okaza這 si i pozby貫m si b喚du nr 12 i niechcianych auto test闚!
    Pozdrawiam
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD
    Dobry serwis wie co oznacza ten b陰d i jak usterk naprawi. A jak wygl康a naprawa, to ju kwestia serwisu / serwisanta i stanu samego urz康zenia.
    skubix
    Poziom 2  
    Nie kwestionuje niczyich kompetencji by by豉 jasno嗆.
    Jakis czas temu 穎na zanios豉 w Wawie odkurzacz do serwisu. Wymieniono w nim przew鏚 zasilajacy za jedyne uwaga 90 PLN.
    Podac namiary na serwis? Komu te odkurzacz przesta dzia豉? Temat nadaje sie do programu usterka nie prawda?
    Pozdrawiam
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD
    Ja spokojnie mog wymieni przew鏚 w odkurzaczu (Zelmera) za 140-160z. Oczywi軼ie na orygina, kt鏎ego kupuj za 80z + wysy趾a. Decyzja klienta, czy za這輳 orygina czy kr鏒szy zamiennik.
    skubix
    Poziom 2  
    To by w豉郾ie Zelmer seria Sirius. Za豉many by kabel przy wtyczce i raz 陰czy, a raz nie. Oczywi軼ie po co wymieni by這 wtyczk skracaj帷 10 cm kabla i skasowa niechby 10-15 PLN za 5 min roboty? Niech baba zabuli z 90 PLN to si nauczy zmienia w cha逝pie gniazdka, a nie ci庵a go za w篹a.

Je瞠li odkurzacz nowy z 5 letnia gwarancja kosztuje powiedzmy od 250 do 350 PLN to po co inwestowa w stary 50% ceny nowego? Niech kto mi powie jaki jest sens? Po to chyba by zaraz pad豉 kolejna drobnostka za 150 PLN.
    Osobi軼ie pierwszy i ostatni raz wykona貫m tak napraw w serwisie. Albo zrobi to sam albo kupie nowy. Sorry za ot, ale umiar jest wsz璠zie i zawsze jest potrzebny.
    Pozdrawiam
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD
    W sprz璚ie AGD wtyczki powinny by zalewane. I dlatego porz康ny serwis wymienia ca造 przew鏚, a nie zak豉da zwyk豉 wtyczk. Klient we w豉snym mieszkaniu mo瞠 robi co mu si chce, a serwis nie.
    Nikt nikomu nie ka瞠 korzysta z serwis闚. Umiesz to naprawiasz sam lub kupujesz nowe.
    P0wer_1984
    Poziom 1  
    Krups ea 8050
    jak mog wej嗆 do menu serwisowego, aby zmieni czas mielenia?
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD
    P0wer_1984 napisa:
    Krups ea 8050

Wyjmujesz wtyczk z gniazdka, w ekspresie wyjmujesz poj. na wod, pojemnik na odpadki i szuflad. Naci郾ij i trzymasz drugi przycisk od lewej i wtyczk do pr康u.
    lamerb
    Poziom 19  
    To chyba dobry w徠ek by poruszy m鎩 problem.
    Ot騜 ekspres, kt鏎y b璠zie mia za chwil 4 lata zawsze g這郾o "strzela spr篹yn" wyrzucaj帷 zu篡t kaw. Od kilku dni nagle zacz掖 robi to cicho...
    Wszystko dzia豉 (dot康) prawid這wo ale te cisz brzmi z這wrogo ;)
    Na co stawiacie? Kwestia czyszczenia czy te "co si ko鎍zy" (spr篹yna)?
    sapa2
    Poziom 2  
    MARCIN.SLASK napisa:
    P0wer_1984 napisa:
    Krups ea 8050

Wyjmujesz wtyczk z gniazdka, w ekspresie wyjmujesz poj. na wod, pojemnik na odpadki i szuflad. Naci郾ij i trzymasz drugi przycisk od lewej i wtyczk do pr康u.

Witam serdecznie,

Zmniejszy貫m czas do 1 w skali na wy鈍ietlaczu, Ekspres zako鎍zy cykl i uruchamiam ponownie. M造nek mieli mniej kawy ale nadal za du穎. Po ka盥ej zrobionej kawie nie wyrzuca za pierwszym razem kr捫ka robi to drugi raz i po kazdym cyklu prosi o opr騜nienie pojemnikow i szuflady. ponownie wszedlem w tryb ustawiania dlugosci mielenia aby zweryfikowa czy zapami皻a. okazuje sie, 瞠 zapami皻a zapisa w trybie serwisowym sypie odpowiedni ilo軼 kawy natomiast podczas zaparzania w trybie roboczym nadal sypie za du穎... co by to mog這 by? Modu do wymiany?
    MORSKIKONIK
    Poziom 2  
    sapa2 napisa:
    MARCIN.SLASK napisa:
    P0wer_1984 napisa:
    Krups ea 8050

Witam serdecznie,

Zmniejszy貫m czas do 1 w skali na wy鈍ietlaczu, Ekspres zako鎍zy cykl i uruchamiam ponownie. M造nek mieli mniej kawy ale nadal za du穎. Po ka盥ej zrobionej kawie nie wyrzuca za pierwszym razem kr捫ka robi to drugi raz i po kazdym cyklu prosi o opr騜nienie pojemnikow i szuflady. ponownie wszedlem w tryb ustawiania dlugosci mielenia aby zweryfikowa czy zapami皻a. okazuje sie, 瞠 zapami皻a zapisa w trybie serwisowym sypie odpowiedni ilo軼 kawy natomiast podczas zaparzania w trybie roboczym nadal sypie za du穎... co by to mog這 by? Modu do wymiany?

Cze嗆 prawid這wa i uznana za standard warto嗆 to 3 .
    Mo瞠sz rownie wroci do ustawie fabrycznych ttrzymaj przycisk PARY i w豉czaj帷 ekspres do gniazda zasilania.
    Jesli to nic nie da sprawd wyrzutnik kawy w m造nku lub czy masz przegr鏚 druciane na wylocie z m造nka. Ich brak te zwieksza wyrzut kawy do komory zaparzacza.