Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partner闚

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME
Europejski lider sprzeda篡 techniki i elektroniki.
Prosz, dodaj wyj徠ek elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

krups EA 8050 - Mam pytanie jak zdj望 to pokr皻這 do ustawiania grubo軼i mieleni

stanis豉w tabasz 08 Sty 2015 22:48 9399 81
  • #1 08 Sty 2015 22:48
    stanis豉w tabasz
    Poziom 10  

Mam pytanie jak zdj望 to pokr皻這 do ustawiania grubo軼i mielenia bez uszkodzenia plastik闚 ?

• #2 09 Sty 2015 13:08
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Delikatnie, ale w odpowiedni spos鏏 - d德ignie zrobi i podwa篡 pod wystaj帷 cz窷ci pokr皻豉.

• #3 09 Sty 2015 20:24
    stanis豉w tabasz
    Poziom 10  

krups EA 8050 - Mam pytanie jak zdj望 to pokr皻這 do ustawiania grubo軼i mieleni Szanowny Marcinie
    Dzi瘯i za pomoc. Prosz o jeszcze.
    Jak wymontowa plastikowy wierzch ekspresu (a mo瞠 i boki), aby dosta si do wn皻rza, w celu wyczyszczenia z kawy i fus闚?
    Za陰czam fotografi

• #4 10 Sty 2015 10:37
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Przedni maskownic do g鏎y. Potem wkr皻y 4 na g鏎ze i pokryw do g鏎y od przodu.

• #5 10 Sty 2015 12:06
    stanis豉w tabasz
    Poziom 10  

Bardzo mi Pan pom鏬 Panie Marcinie!
    Dziekuuuuj.
    Stanis豉w Tabasz :D :D :D

• #6 12 Sty 2015 10:57
    stanis豉w tabasz
    Poziom 10  

Panie Marcinie
    Mam dalsze pytania, niestety to ju troch przesada z mojej strony. Przepraszam.
    Po wyczyszczeniu i zmontowaniu ekspres EA 8050 (po uruchomieniu) w trakcie testu pokazuje komunikat oznaczony jako b陰d nr 5 i zatrzymuje si. Co robi?
    Stanis豉w :?:

• #8 20 Sty 2015 13:25
    stanis豉w tabasz
    Poziom 10  

M造nek Krupsa EA 8050 zapcha si ameryka雟k kaw. Autoryzowany serwis Krupsa zaproponowa mi wymian m造nka za 900 z, wi璚 odebra貫m i wyczy軼i貫m zatkany m造nek, ale nadzia貫m si na petard usterki w uk豉dzie pompy.
    M鎩 Krups EA 8050 po czyszczeniu w陰czy貫m, a ten zacz掖 wykonywa test podczas kt鏎ego dwukrotnie wypompowa po oko這 50 ml wody, a nast瘼nie pokaza b陰d nr5. W/g pomocy koleg闚 internaut闚 potraktowa貫m to jako usterk w obwodzie pompy, a konkretnie zanieczyszczenie i niepe軟a sprawno嗆 zaworu 2 barowego przy dystrybutorze. Wyj掖em jego, a dok豉dnie t這czek i spr篹ynk, wyczy軼i貫m posmarowa貫m olejem do precyzyjnej techniki i zamontowa貫m(i tak par razy). Usterka jednak pozosta豉. Powtarza貫m w陰czanie ekspresu, a on wykona kilka test闚 i za ka盥ym razem przerywa, pokazuj帷 b陰d nr 5! Co dalej? Czy ponownie czy軼i zaw鏎 2 barowy(ju l郾i), mo瞠 zakupi nowy zaworek? Czy ju demontowa dystrybutor i sprawdza styki itp, a mo瞠 od razu zakupi ca造 dystrybutor i zamontowa zakupiony? To s koszty, a og鏊nie ekspres jest nowy i wygl康a OK. Nie oddam go znowu do serwisu, bo serwis we Wroc豉wiu dzia豉 jak opisa貫m na poczatku w/g zasady: B犵ZIE PAN ZADOWOLONY (program tv). Gdyby ekspres nie podawa w og鏊e wody przy te軼ie szuka豚ym niedro積o軼i, lub wymienia dystrybutor na nowy, ale on zaczyna dzia豉 i nagle z nieznanych mi przyczyn ekspres przerywa test wskazuj帷 b陰d nr 5. Jeszce raz definiuj usterk:
    Przy w陰czeniu ekspresu, w陰cza si test serwisowy i po 2 nape軟ianiach wod, przerywa i pokazuje komunikat b陰d nr 5, co interpretuj:usterka zaworu 2 barowego. Co dalej? Prosz o dalsz pomoc. Pozdrawiam ST.

• #9 20 Sty 2015 14:25
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

B豉d 5 wskazuje na to, 瞠 elektronika nie widzi przep造wu wody w czasie kiedy pompa pracuje. Wi璚 je郵i pompa zasysa wod (ze zbiornika) i j pompuje (np. nape軟ia si這wnik / leci przez dysz pary), to nalezy sprawdzi po陰czenia elektryczne oraz przep造womierz (Mo瞠 byc, tak 瞠 przypadkowo wtyczka przep造womierza jest wpi皻a b喚dnie wpi皻a. Do przejrzenia jest filtr w ekspresie i / lub w zbiorniku wody. Je瞠li filtry s sprawne (czyste / dro積e), a pompa nie zasysa wody, to problemem mo瞠 by sama pompa.

• #10 26 Sty 2015 19:48
    stanis豉w tabasz
    Poziom 10  

Panie Marcinie.
    Wracam do b喚du nr5. Po w陰czeniu ekspresu Krups EA 8050 w陰cza si test. Podczas testu dwa razy wyrzuca nieco wody przez dysz pary i zatrzymuje si pokazuj帷 b陰d nr 5.
    Wymieni貫m uszczelki - wszystkie i wyczy軼i貫m wewn徠rz. Nie demontowa貫m dystrybutora, bo nie wiedzia貫m jak? Po za陰czeniu sytuacja si powtarza. Pokazuje si b陰d nr5
    Dla sprawdzenia w trybie serwisowym wg instrukcji pokazuje usterk w POMPA-USTERKA SYSTEMU. w za陰czeniu fot. Dystrybutor, m造nek i ogrzewanie dzia豉.
    Nie resetowa貫m sterowania, bo te nie wiem jak? Pozdrawiam Stan. krups EA 8050 - Mam pytanie jak zdj望 to pokr皻這 do ustawiania grubo軼i mieleni

• #11 26 Sty 2015 20:39
    nioop

Poziom 34  

Panie Stanis豉wie, osobi軼ie radzi bym zacz望 czyta to co pisz inni lub odda sprz皻 do serwisu..
    Po pierwsze , kilkakrotnie Panu pisa貫m, 瞠 jest to usterka przep造womierza, kt鏎y trzeba wymieni (bo skoro leci woda innej opcji nie ma)
    Po drugie, pisa貫m Panu to wiele razy w postach, kt鏎e "rozsia" Pan po ca造m forum we wszystkim mo磧iwych tematach dotycz帷ych krups闚 :]

Te nie bardzo rozumiem, skoro wszyscy Panu t逝macz co i jak,w naprawd przejrzysty spos鏏 po jakiego grzyba chce Pan resetowa ekspres ?

• #12 26 Sty 2015 20:39
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Czyta貫 m鎩 ostatni post? Je郵i tak, to jak go zrozumia貫?

• #13 26 Sty 2015 23:31
    stanis豉w tabasz
    Poziom 10  

Dobry wiecz鏎.
    Z postami to si pogubi貫m. Jak nie mog貫m korzysta ze wsp鏊nego komputera, pisa貫m z laptopa. St康 brak ci庵這軼i i zamieszanie.
    Ekspres ZLECAΒM do serwisu we Wroc豉wiu, ul Stawowa 11, nazwy nie wymieni przez grzeczno嗆. Ale po werdykcie - wymiany zespo逝 m造nka za 950 z, wola貫m kupi nowy.
    Jak STARY rozebra貫m, dzi瘯i Waszej pomocy zobaczy貫m stosy sprasowanych fus闚, kawy i szlamu, p瘯ni皻y zgarniacz-spr篹ynk kawy. Zrozumia貫m, 瞠 serwis dzia豉 jak w programie tv- B犵ZIE PAN ZADOWOLONY. Nawet nie rozebrano ekspresu za 50 z.
    Dzi瘯uj Panom za rady, kt鏎e doprowadzi造 mnie ju do sprawno軼i demonta簑 ca貫go Krupsa oraz zaworu 2 barowego w 5 do 10 minut. Pierwsze moje pytanie by這 jak zdemontowa pokr皻這 grubo軼i mielenia kawy. W przesz這軼i, bez rad elektrody nie uda這 mi si nigdy z這篡 remontowanego 瞠lazka i budzika. Postanowi貫m dzia豉 zespo這wo i z rozmys貫m. Wierz, 瞠 jak si nie pogniewacie razem uruchomimy tego Krupsa. Pozosta przep造womierz i/lub pompa wodna. Pozdrawiam Stan

Dodano po 18 [minuty]:

Odpowied na pytanie Marcina
    Filtry czyste, pompa zasysa i... zatrzymuje si cykl testu. Aha. 柝e zapi皻y przep造womierz? Sprawdz jutro, ale jak?
    Skoro mog demontowa, montowa, wykr璚a zaw鏎 2 barowy, czy軼i i wymienia uszczelki? Spoko, spr鏏uj zobaczy zasilanie przep造womierza . Dobranoc. Stan

• #14 27 Sty 2015 19:46
    stanis豉w tabasz
    Poziom 10  

Witam
    Dzisiaj wyczy軼i貫m filtr przed pomp (by bardzo brudny), ale to nie to. Podogina貫m styki przep造womierza i odpi掖em go do sprawdzenia. Przy dmuchaniu jest dro積y, ale jedyne co mo積a zarzuci to lekkie wibracje w 鈔odku. To oznacza dla mnie, 瞠 dzia豉 w nim wirnik z licznikiem impuls闚. Czyli OK. Kupi豚ym nowy przep造womierz MS-2A01501 dla 鈍i皻ego spokoju, ale "cz. zamienne" i nikt inny nie oferuje. Teraz planuj dobra si do pompy, bo ona mo瞠 przerywa pompowanie z jakiego powodu i na wskutek niewype軟ienia ekspresu wod sterowanie przerywa si cykl testowy. Pomp mo積a dosta, chocia cena s這na. Jestem pewien, 瞠 to usterka braku odpowiedniej ilo軼i pompowania wody, ale po testach pompy podejm dalsze kroki. Je郵i to nie pomo瞠 poprosz o dalsze sugestie Pan闚 Marcina i Niopp. Dotychczasowe wnioski Pan闚 b璠 zrealizowane. Pozdrawiam. Stan

• #15 27 Sty 2015 19:52
    nioop

Poziom 34  

Jak wspomnia貫m , radzi bym zakup przep造womierza

http://north.pl/karta/przeplywomierz-do-ekspr...-kawy-rowenta-ms-0906583,GHX-XR-CL2M-WLP.html

A najlepiej by by這, gdyby zdj掖 Pan g鏎n obudowe ekspresu, i nagra filmik gdzie wida jak wszystko chodzi wraz z d德i瘯iem - Wtedy diagnoza b璠zie o wiele 豉twiejsza.

• #16 27 Sty 2015 23:49
    stanis豉w tabasz
    Poziom 10  

krups EA 8050 - Mam pytanie jak zdj望 to pokr皻這 do ustawiania grubo軼i mieleni Witam Nioop. Przepraszam Pana za przekr璚enie nicka z Nioop na Niopp w poprzedniej notatce.
    Z filmem to troch potrwa, ale zakup zamiennika Rowenta MS-0906583 to dobry pomys. Na razie wys豉貫m zapytanie do North.pl: czy zmie軼i si w gnie寮zie przep造womierza MS-2A01501 Krupsa EA 8050. Wyrzuc w闚czas I-wszy filtr i usun za豉muj帷 si plastikow rurk, pod陰czaj帷 od razu rurkami r闚nolegle z wlotu pojemnika a z drugiej strony wylotu do pompy wody. Dzi瘯i za podpowied. Pozdrawiam Stan
    PS.Tak to wygl康a dzi w za.

• #17 28 Sty 2015 14:14
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Przep造womierz ma zaznaczony kierunek przep造wu wody. Jest to istotne, bo jak b璠zie odwrotnie, to nie b璠zie liczy. Z tego co pami皻am, to by造 dwa rodzaje przep造womierza (w starszych typach i nowszych) - r騜ni造 si tylko k徠em rozwarcia wlotu do wylotu. Praktycznie ten inny te si da zamontowa, ale jest bardziej k這potliwe i trzeba w瞛ykami kombinowa.

• #18 28 Sty 2015 16:08
    stanis豉w tabasz
    Poziom 10  

Dzie Dobry Panie Marcinie

Ania Lewandowska z North.pl odpisa豉, cytuj:
    podukt kt鏎y zosta wskazany MS-2A01501

z przykro軼i informujemy, 瞠 poszukiwany element ani 瘸den jego zamiennik nie s ju dost瘼ne. Artyku zosta wycofany z obiegu i nie ma ju mo磧iwo軼i zam闚ienia tej cz窷ci u producenta.
    Pozdrawiam,
    Ania Lewandowska

No i co dalej?
    Pozdrawiam Stan

• #19 28 Sty 2015 18:33
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

stanis豉w tabasz napisa:
    Dzie Dobry Panie Marcinie

Ania Lewandowska z North.pl odpisa豉, cytuj:
    podukt kt鏎y zosta wskazany MS-2A01501

z przykro軼i informujemy, 瞠 poszukiwany element ani 瘸den jego zamiennik nie s ju dost瘼ne. Artyku zosta wycofany z obiegu i nie ma ju mo磧iwo軼i zam闚ienia tej cz窷ci u producenta.
    Pozdrawiam,
    Ania Lewandowska

No i co dalej?
    Pozdrawiam Stan

MS-2A01501 to zesp馧 kot豉, a nie przep造womierz. To chyba ten stary typ, kt鏎y od dawna nie jest dost瘼ny, a jedynie kiedy by zestaw naprawczy w powalaj帷ej cenie.
    Przep造womierz to np. Link ale te mo積a od np. DeLonghi: DeLonghi.
    Kolejno trzeba bra poprawk na North, bo co innego w opisie, a co innego sprzedaj. North ma do嗆 drogo. Masz serwisy aukcyjne, a mo瞠 w pobli簑 jaki serwis AGD.

• #20 28 Sty 2015 19:01
    stanis豉w tabasz
    Poziom 10  

Panie Marcinie
    Zam闚i貫m w North z wysy趾 przep造womierz:Przep造womierz do ekspresu do kawy Rowenta MS-0906583 i bed dopasowywa do EA 8050. Czy to b陰d? Pozdrawiam Stan

• #21 28 Sty 2015 19:53
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

stanis豉w tabasz napisa:
    Panie Marcinie
    Zam闚i貫m w North z wysy趾 przep造womierz:Przep造womierz do ekspresu do kawy Rowenta MS-0906583 i bed dopasowywa do EA 8050. Czy to b陰d? Pozdrawiam Stan

Raczej tak, ale dla upewnienia si poka ten stary.

• #22 28 Sty 2015 20:43
    stanis豉w tabasz
    Poziom 10  

Na foto wys豉nym w dniu 27.01.15 pokaza貫m rozebrany Krups, na dole z prawej przep造womierz(bia造-okr庵造). Obawiam si jedynie o 鈔ednic.., do zmieszczenia w gnie寮zie.

• #23 28 Sty 2015 21:08
    nioop

Poziom 34  

Bez obaw, b璠zie pasowa na pewno ;)
    Bedzie si tylko r騜ni rozwarciem wej嗆 na w篹yki , ale to bez problemu da si rozwi您a..
    I przy okazji wywali si na sta貫 filtr z w篹yka, kt鏎y zazwyczaj sprawia wi璚ej k這potu ni po篡tku..
    Czekamy na informacj po monta簑 przep造womierza czy si uda這 ;)

• #24 28 Sty 2015 21:32
    stanis豉w tabasz
    Poziom 10  

Za陰czam zdj璚ia przep造womierza
    Pozdrawiam. Dobranoc. Stan krups EA 8050 - Mam pytanie jak zdj望 to pokr皻這 do ustawiania grubo軼i mieleni krups EA 8050 - Mam pytanie jak zdj望 to pokr皻這 do ustawiania grubo軼i mieleni krups EA 8050 - Mam pytanie jak zdj望 to pokr皻這 do ustawiania grubo軼i mieleni krups EA 8050 - Mam pytanie jak zdj望 to pokr皻這 do ustawiania grubo軼i mieleni

Dodano po 9 [minuty]:

Dalsze foto

krups EA 8050 - Mam pytanie jak zdj望 to pokr皻這 do ustawiania grubo軼i mieleni krups EA 8050 - Mam pytanie jak zdj望 to pokr皻這 do ustawiania grubo軼i mieleni krups EA 8050 - Mam pytanie jak zdj望 to pokr皻這 do ustawiania grubo軼i mieleni krups EA 8050 - Mam pytanie jak zdj望 to pokr皻這 do ustawiania grubo軼i mieleni

• #25 29 Sty 2015 08:04
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Czyli przep造womierz o du篡m k帷ie rozwarcie we/wy. Ten co zam闚i貫 ma ma造 k徠 : Link ale dzia豉 b璠zie. Jedynie w篹yk inaczej p鎩dzie.

• #26 29 Sty 2015 11:36
    stanis豉w tabasz
    Poziom 10  

Czekam na dostaw przep造womierza. Po zamontowaniu, pr鏏a generalna i (mam nadziej) pozytywny meldunek. Na razie. Stan

• #27 30 Sty 2015 13:43
    stanis豉w tabasz
    Poziom 10  

krups EA 8050 - Mam pytanie jak zdj望 to pokr皻這 do ustawiania grubo軼i mieleni krups EA 8050 - Mam pytanie jak zdj望 to pokr皻這 do ustawiania grubo軼i mieleni krups EA 8050 - Mam pytanie jak zdj望 to pokr皻這 do ustawiania grubo軼i mieleni krups EA 8050 - Mam pytanie jak zdj望 to pokr皻這 do ustawiania grubo軼i mieleni Sta這 si.
    Zamontowa貫m nowy przep造womierz i .. dalej ta sama usterka podczas testu. Zamienia貫m w篹yki we/wy dla sprawdzenia, poprawia貫m styki, wy陰cza貫m dla zresetowania z pr康u. I nic, ten sam b陰d nr5.
    Bra貫m pod uwag zalecenia z instrukcji:
    Przep造womierz:
    Zwraca uwag na po陰czenia hydrauliczne:
    - w篹yk pomi璠zy pomp i przep造womierzem (pokrywa)
    - w篹yk pomi璠zy zbiornikiem na wod i przep造womierzem (obudowa)
    W篹yki nie mog by poskr璚ane lub pozaginane.
    Uszkodzony przep造womierz (zamienione w篹yki, poluzowane z陰czki)
    -W陰cznik lub wy陰cznik dystrybutora uszkodzony (co to jest?-nie sprawdza貫m)
    -Krople wody na z陰czu przep造womierza
    -Przep造w wody zablokowany: w篹yk silikonowy zagi皻y, brak sitka (zaw鏎 zbiornika wody nie porusza si), zbiornik 幢e za這穎ny.
    Za陰czam wskazania dla trybu serwisowego (bez pojemnika na fusy). Trzy fot.
    Pozdrawiam. Stan

• #28 30 Sty 2015 13:53
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Podstawowe pytania:
    - silnik dystrybutora pracuje?
    - pompa zasysa wod?
    - nowy przep造womierz dobrze zamontowany?
    - opisz kolejno co robi ekspres zanim pojawi si b陰d.

• #29 30 Sty 2015 17:17
    stanis豉w tabasz
    Poziom 10  

Nagra貫m ca造 proces autotestu. W za.
    Reszta OK
    Pozdrawiam
    Stan

Dodano po 54 [minuty]:

[film=450.370][/film]Film

• #30 30 Sty 2015 19:37
    nioop

Poziom 34  

Panie Stanis豉wie, napisa Pan, 瞠 pompa zasysa wod, ekspres wykonuje autotest, filtr jest dro積y a przep造womierz nowy - Wi璚 nierealne jest by w dalszym ci庵u nie dzia豉這.. Tym bardziej, 瞠 wczesniej dzia豉這 a po wyczyszczeniu m造nka przesta這..

Musi Pan koniecznie poprawnie za陰czy filmik, gdzie dok豉dnie wida co si dzieje i ze zdj皻 g鏎n obudow, tak by by這 wida schodz帷y w d馧 t這k.

I niech Pan zostawi juz ten tryb serwisowy, narobi Pan mn鏀two niepotrzebnych zdj耩 :P Heh.. 荑 fotogeniczny tryb serwisowy w niczym nie pomo瞠..

Czekamy na filmik i b璠ziemy dalej kombinowa by pom鏂..

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME
TME Logo