Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Modulator,konwenter ze starego magnetowidu.Przesyłanie video.

kuba609270 08 Jan 2015 23:02 2760 3
    kuba609270
    Level 9  
    Witam!
    Z góry przepraszam za błędy popełnione przy wstawianiu tego tematu,oraz proszę o ich poprawienie :)
    Moim problemem jest podłączenie komputera do modulatora i wysłanie przez niego obrazu.
    Wiem,że przez modulator można przesłać obraz lecz jego wejście jest typu pal niestety w komputerze nie posiadam takowego.
    Do modulatora była podpięta jakaś rzecz (przepraszam za to określenie).
    Moim zdaniem jest to konwenter,który zmienia obraz z RGB (które otrzymuje od magnetowidu) na PAL,a potem do modulatora i ten wysyła obraz.
    Jeśli się mylę to proszę o poprawę w komentarzach :)
    W zdjęciach postaram się rysunkowo przedstawić o co mi chodzi.

Myślę,że zrozumiecie moje zamiary :)
    Proszę o szybką pomoc!
    Z góry dzięki za odpowiedzi :)
    arawan
    Level 16  
    Witam. To po lewej to oczywiście modulator, a to po prawej głowica. Modulator "przenosi" sygnał antenowy z wejścia do wyjścia antenowego (taka jakby przelotka, która dodatkowo może przesłać na ustawionej częstotliwości sygnał AV) oraz dodatkowo na głowicę - to ten czarny kabelek. Głowica, jak i ten kabelek nie będą Ci potrzebne. Jeśli znasz rozpiskę pinów modulatora, to jeśli masz w komputerze wyjście s-video, to połącz je z modulatorem wg tego opisu:

"To RCA ground shield" łączysz z masą modulatora, a "To RCA centre signal" łączysz z wejściem video w modulatorze. Sygnał audio (jeśli potrzebujesz) pobierasz z karty muzycznej i łączysz z wejściem audio w modulatorze. Modulator musi być oczywiście zasilany (5V) i są dwa piny zasilające (jeden do zasilania przelotki, a drugi do zasilania modulatora). Dawno nie używałem tego typu modulatorów, ale z tego, co pamiętam, to zawsze łączyłem oba piny zasilające - coś, jak na obrazku:

Pozostaje tylko ustawić jakąś częstotliwość pokrętłem na modulatorze(jest u Ciebie po lewej na dole) i podłączyć przez kabel antenowy z głowicą w tv.
    Prawdopodobnie o to Ci chodziło.
    Pozdrawiam
    kuba609270
    Level 9  
    Dzięki wielkie :D właśnie o to mi chodziło :)
    Na rozpisce tej wtyczki jest narysowany kondensator 630pF rozumiem,że mam go zastosować ? Samego modulatora już używałem do wysyłania głosu także podłączenie jest i dokładnie takie jak mówiłeś :) co do tej głowicy to teraz dopiero pomyślałem i zapaliła mi się lampka,że magnetowid ten ma funkcję nagrywania :) Jeszcze raz bardzo dziękuję i proszę jeszczę o odpowiedź co do tego kondensatorka :)
    arawan
    Level 16  
    Witam. Cieszę się, że pomogłem rozwiązać problem. Mało miałem styczności z sygnałem s-video, ale prawdopodobnie kondensator ma za zadanie odciąć składowe stałe sygnału i zabezpieczyć wyjścia przed uszkodzeniem. Wikipedia podaje wartość kondensatora na 470 pF, więc nie musisz się trzymać podanych wartości. Jeśli wcale nie podłączysz pinu 4 wtyku s-video (bo np nie masz pod ręką kondensatora), to obraz będzie czarno-biały, ale do testów możesz połączyć piny 3 i 4 i uzyskasz obraz kolorowy.