Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modulator,konwenter ze starego magnetowidu.Przesyłanie video.

08 Sty 2015 23:02 1929 3
 • Poziom 8  
  Witam!
  Z góry przepraszam za błędy popełnione przy wstawianiu tego tematu,oraz proszę o ich poprawienie :)
  Moim problemem jest podłączenie komputera do modulatora i wysłanie przez niego obrazu.
  Wiem,że przez modulator można przesłać obraz lecz jego wejście jest typu pal niestety w komputerze nie posiadam takowego.
  Do modulatora była podpięta jakaś rzecz (przepraszam za to określenie).
  Moim zdaniem jest to konwenter,który zmienia obraz z RGB (które otrzymuje od magnetowidu) na PAL,a potem do modulatora i ten wysyła obraz.
  Jeśli się mylę to proszę o poprawę w komentarzach :)
  W zdjęciach postaram się rysunkowo przedstawić o co mi chodzi.

  Modulator,konwenter ze starego magnetowidu.Przesyłanie video.

  Modulator,konwenter ze starego magnetowidu.Przesyłanie video.

  Myślę,że zrozumiecie moje zamiary :)
  Proszę o szybką pomoc!
  Z góry dzięki za odpowiedzi :)
 • Poziom 16  
  Witam. To po lewej to oczywiście modulator, a to po prawej głowica. Modulator "przenosi" sygnał antenowy z wejścia do wyjścia antenowego (taka jakby przelotka, która dodatkowo może przesłać na ustawionej częstotliwości sygnał AV) oraz dodatkowo na głowicę - to ten czarny kabelek. Głowica, jak i ten kabelek nie będą Ci potrzebne. Jeśli znasz rozpiskę pinów modulatora, to jeśli masz w komputerze wyjście s-video, to połącz je z modulatorem wg tego opisu:
  Modulator,konwenter ze starego magnetowidu.Przesyłanie video.

  "To RCA ground shield" łączysz z masą modulatora, a "To RCA centre signal" łączysz z wejściem video w modulatorze. Sygnał audio (jeśli potrzebujesz) pobierasz z karty muzycznej i łączysz z wejściem audio w modulatorze. Modulator musi być oczywiście zasilany (5V) i są dwa piny zasilające (jeden do zasilania przelotki, a drugi do zasilania modulatora). Dawno nie używałem tego typu modulatorów, ale z tego, co pamiętam, to zawsze łączyłem oba piny zasilające - coś, jak na obrazku:
  Modulator,konwenter ze starego magnetowidu.Przesyłanie video.

  Pozostaje tylko ustawić jakąś częstotliwość pokrętłem na modulatorze(jest u Ciebie po lewej na dole) i podłączyć przez kabel antenowy z głowicą w tv.
  Prawdopodobnie o to Ci chodziło.
  Pozdrawiam
 • Poziom 8  
  Dzięki wielkie :D właśnie o to mi chodziło :)
  Na rozpisce tej wtyczki jest narysowany kondensator 630pF rozumiem,że mam go zastosować ? Samego modulatora już używałem do wysyłania głosu także podłączenie jest i dokładnie takie jak mówiłeś :) co do tej głowicy to teraz dopiero pomyślałem i zapaliła mi się lampka,że magnetowid ten ma funkcję nagrywania :) Jeszcze raz bardzo dziękuję i proszę jeszczę o odpowiedź co do tego kondensatorka :)
 • Poziom 16  
  Witam. Cieszę się, że pomogłem rozwiązać problem. Mało miałem styczności z sygnałem s-video, ale prawdopodobnie kondensator ma za zadanie odciąć składowe stałe sygnału i zabezpieczyć wyjścia przed uszkodzeniem. Wikipedia podaje wartość kondensatora na 470 pF, więc nie musisz się trzymać podanych wartości. Jeśli wcale nie podłączysz pinu 4 wtyku s-video (bo np nie masz pod ręką kondensatora), to obraz będzie czarno-biały, ale do testów możesz połączyć piny 3 i 4 i uzyskasz obraz kolorowy.