Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Zanusssi DE4744 nie podgrzewa wody

geniusz 11 May 2005 21:07 6502 12
 • #1
  geniusz
  Level 11  
  Zmywarka j.w. nagrzewa marnie wodę niezaleznie od programu.Powoduje to długi czas trwania programu mycia.Przy programie zmywania przy temp.60 stopni zamiast 30 minut trwa zmywania ponad 3 godziny.Jak zlokalizowac ewentualne uszkodzenie?
 • #2
  Anonymous
  Level 1  
 • #3
  geniusz
  Level 11  
  1. Odprowadzenie węża odpływoego prawidłowe.
  2.Zmywarka jak pisałem grzeje ale do niewielkiej temperatury.
  3.Prawie wogule nie suszy.
  Gdzie jest umiejscowiony czujnik?
 • #4
  Anonymous
  Anonymous  
 • #5
  geniusz
  Level 11  
  Wracam do tematu sprzed kilku dni.Zaprosiłem fachowca który sprawdził grzałke,czujnik temp. i stwierdził że to pewno panel sterowania jest uszkodzony.Podczas oglądu nie widać jakiegoś zewnętrznego uszkodzenia/przepalenie itp/.Ponieważ panel sterowania kosztuje ponad 550,-zł chciałbym jeszcze zastanowic się czy to nie jest zakup przedwczesny.Najbardziej wkurza mnie fakt,że zmywarce skończyła się gwarancja miesiąc temu.Prosze o ewentualna poradę.
 • #6
  Anonymous
  Level 1  
 • #7
  geniusz
  Level 11  
  Teraz już nie można uruchomić zmywarki.Po przyciśnięciu przycisku "On-Off" ciągle świeci się wskaźnik programu "suszenie" oraz wskaźniki nastawionej uprzednio temperatury i tzw wskaźnik "1/2 wsadu".Nie ma możliwości skasowania tego świecenia.
  Początkiem awarii był brak podgrzewania wody do właściwej temperatury oraz brak tzw.suszenia ale zmywarka pracowała.
  Grzałka jest dobra,czujnik temperatury jest dobry.
 • #8
  Anonymous
  Anonymous  
 • #9
  geniusz
  Level 11  
  Grzałka zasilana jest poprzez panel.Nie mogę dojść dlaczego zasilanie panelu jest niższe niż w sieci.Wydaje mi się że przecież powinno być 220V.
 • #10
  geniusz
  Level 11  
  Proszę o poradę.Trzeci tydzień z moja poradą /jestem inż. automatykiem/fachowiec naprawia zmywarkę i nie możemy sobie dać z tym rady.
  Zmywarka jest sterowana elektronicznym panelem na którym obecnie nie ma możliwości ustawienia programu.Jak kiedyś pozostało na ustawionej temp.65 stopni i początku fazy mycia tak niemożliwe jest ustawienie innej temp.czy tzw.resetowania zmywarki.Zmywarka pobiera wodę i następnie
  silnik nie może nabrać właściwych obrotów.Przecież jest to silnik indukcyjny jednofazowy.Co może być przyczyną obniżonego napięcia na silniku jeżeli jest on sterowany przekaźnikiem.
  Spróbowalismy podłączyć bezpośrednio silnik do sieci i obroty jego są prawidłowe.
  Zastanawiam się nad panelem a to jest wydatek ponad 550 zł.Chcę sprawdzić wszystko aby nie kupować panelu gdy np. okaże się że jest dobry.Oglądałem go powierzchownie i nie widzę jakichś zewnetrznych uszkodzeń.
  Mam jeszcze pytanie:jaka jest rola w zmywarce tzw.tachometru czyli cewki wokół wału silnika z obracającym magnesem.
  Wszystkie moje poprzednie posty już się zdeaktualizowały.
 • #11
  Anonymous
  Anonymous  
 • #12
  Anonymous
  Level 1  
 • #13
  geniusz
  Level 11  
  Jeżeli mógłbym jeszcze prosić o odpowiedź na jakiej zasadzie reguluje się obroty silnika /tam jest silnik indukcyjny jednofazowy/?Wiadomo że na tachometrze w zależności od obrotów pojawia się różne napięcie. I co to zmieniające napięcie powoduje,że obroty silnika ulegają zmianie.
  Normalnie obroty silnika indukcyjnego w niewielkim zakresie ulegną zmianie podczas zmiany zasilania. A i to jest niebezpieczne z uwagi na przeciążenie silnika.
  Jakbym mógł uzyskać odpowiedź na ten problem.
  Zaznaczam że to jest rozważanie czysto teoretyczne.
  Ale jaki ze mnie praktyk.Pośmiać sie można-dobrze że z siebie.Pozdrawiam.