Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe mikrokontrolery z rdzeniem Cortex-M7 od firmy Atmel

jacu007 09 Sty 2015 07:02 603 0
 • Nowe mikrokontrolery z rdzeniem Cortex-M7 od firmy AtmelFirma Atmel, rozszerzając swoje portfolio mikrokontrolerów, wprowadziła na rynek cztery nowe serie bazujące na rdzeniu ARM Cortex-M7. Nowe MCU wysokiej wydajności mają znaleźć zastosowanie w branży automotive, urządzeniach z segmentu IoT, czy tych wykorzystywanych do komunikacji w przemyśle. SAM E70 i SAM S70 będą celowały w rynek komunikacji i zastosowań przemysłowych, podczas gdy SAM V70 i SAM V71 są przeznaczone na rynek automotive.

  ?Jesteśmy podekscytowani, że możemy być jednym z pierwszych dostawców, który przedstawił portfolio mikrokontrolerów opartych o rdzeń Cortex-M7? - powiedział Jacko Wilbrink, dyrektor marketingu firmy Atmel.

  Nowe modele MCU mogą pracować z częstotliwością zegara do 300 MHz. Dodatkowo na pokładzie mikrokontrolerów znajdziemy do 2 MB pamięci Flash, podwójny bank pamięci podręcznej 16 kB oraz do 384 kB multiport SRAM, z czego 256 kB może być skonfigurowane, jako pamięć z zerowym czasem oczekiwania. Seria SAM E70 posiada dodatkowo moduł łączności 10/100 Ethernet oraz dwukanałowy interfejs CAN-FD a seria SAM S70 koprocesor zmiennoprzecinkowy.

  Serie SAM V70 i V71 posiadają procesor DSP i obsługują protokoły Ethernet AVB i Media LB.

  Źródło:
  http://www.newelectronics.co.uk/electronics-n...es-four-series-of-cortex-m7-based-mcus/72351/

 • Metal Work Pneumatic
  Szukaj w 5mln produktów