Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OKI 321 elit problem z wydrukiem

11 Maj 2005 21:17 1328 5
  • Poziom 21  
    Witam mam problem z drukarką OKI 321 elit. Drukarka przy wydruku strony testowej jak i przy wydruku z dosa przesuwa wiersze a wygląda to tak:
    .mmmmmmm
    . mmmmmmmmm
    .mmmmmmm
    . mmmmmmmmm

tak wygląda na teście drukarki co druga linijka jest przesunięta w prawo o ok. 0,8mm. Wymieniłem już rolkę dociskową listwę zębatą. Dzięki za pomoc.
  • Poziom 10  
    Witam skoro wymieniłeś już SPACE RACK i CARR. FRAME SET to został już tylko silnik rozumiem że zanieczyszczeń na prowadnicy nie ma, w setup drukarki wyrównanie robiłeś i nic to nie pomaga. Być może to zębatka na silniku lub któraś cewka ma zimny lut.
  • Poziom 21  
    czy mógłbyś więcej powiedzieć jak się robi wyrównywanie o którym piszesz.
  • Poziom 10  
    Witam w General Control jest opcja Print Registration mozesz ją regulować od -5 do +5. Spróbuj tym się pobawić napisz jak poszło.
  • Poziom 20  
    merkurus napisał:
    Witam mam problem z drukarką OKI 321 elit. Drukarka przy wydruku strony testowej jak i przy wydruku z dosa przesuwa wiersze a wygląda to tak:
    .mmmmmmm
    . mmmmmmmmm
    .mmmmmmm
    . mmmmmmmmm

.

Jesli wyglada to dokladnie tak jak napisales (czyli co 2linie jest za kazdym razem o tyle samo przesuniety wydruk) to zrob jak radzi janko111 w ustawieniach drukarki ...jesli jednak losowo wydruk sie rozjezdza to problem prawie na pewno nadal lezy w rolce dociskowe ew. zabrudzona listwa do ktores sie dociska... a tak na marginesi ja zamiast plastikowej oryginalnej rolki dociskowej montuje w miejsce zuzytej lozysko kulkowe z wentylatorow zasilaczy w PC .
  • Poziom 21  
    Dzięki - pomogło ale musiałem ustawić na -5 "aż", jeszcze troszkę brakuje ale jest to błąd dopuszczalny.