Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Język VBA - Kopiowanie wartośći komórek do innego arkusza

Rafał00001111 09 Jan 2015 12:22 3300 11
    Rafał00001111
    Level 8  
    Witam. Niestety moja przygoda z VBAdopiero się zaczyna dlatego potrzebuję pomocy, dokładnie potrzebuje stworzyć makro które będzie kopiować dane z np. komórki( od A1do D1 ) do drugiego arkusza jednoczesnie wymazując w pierwszym arkuszu skopiowane dane (za pomocą przycisku) i by po następnym wpisaniu danych do tych samych komórek i kolejnym skopiowaniu dane znalazły się pod wcześniej przekopiowanymi . Dziękuje z góry za każdą pomoc.
    kinggustav
    Level 26  
    Jeżeli "stoisz" w jednym arkuszu to możesz sie odwoływać do komórek bezpośrednio, np : Cells(1, 1).Value = "Id"
    Żeby sie odwołać do innego arkusza to możesz to zrobic tak:
    x=Sheets("Arkusz1").Cells(2, 2).Value
    Arkusz możesz wybrać po nazwie jak w tym przykładzie albo po indeksie. Jak nie znasz ani tego ani tego to operator musi wskazać, znajdż odpowiednie okno dialogowe do tego.
    PRL
    Level 40  
    Quote:
    wymazując w pierwszym arkuszu

A po co 'wymazywać'?
    I tak pewnie zostaną one zastąpione nowymi wartościami, prawda?
    Rafał00001111
    Level 8  
    Dokładnie zostaną zastąpione ale dopiero po jakimś czasie , a do tego momentu dobrze jest wiedzieć że te miejsce mam wolne. Zasada działania ma polegać na tym że : cztery komórki zawierają dane typu: nazwa zlecenia, liczba godzin zadana, liczba godzin wykonana i różnica tych godzin, dwie pierwsze wprowadzam ręcznie dwie następne aktualizują się same z powiązanych z danych z innych skoroszytów, następnie w momencie gdy zlecenie się kończy chce wszystkie te dane przenosić ( np. za pomocą przycisku z przypisanym makrem) do innego skoroszytu który będzie czymś w rodzaju archiwum . Dodam że dwie pierwsze komórki są wykorzystywane przez inne pliki Excela. Jednym słowem dany arkusz jest roboczy i musi być przejrzysty.
    PRL
    Level 40  
    Quote:
    Dokładnie zostaną zastąpione ale dopiero po jakimś czasie

Czyli po jakim zdarzeniu?
    Rafał00001111
    Level 8  
    Inaczej chodzi o to że w tym arkuszu znajdzie się przykładowo 20 wierszy( z różnymi zleceniami ) cztery kolumny będą mieć nazwy : 1. zlecenie (nazwa) ,2. zadane godziny, 3. wykonane godziny i 4. różnica godzin( między zadanymi a wykonanymi), i teraz gdy gdy 5 z nich przeniesiemy do skoroszytu archiwum za pomocą makra to te wiersze muszą zostać wyczyszczone z danych dla przejrzystości i możliwości wpisania nowych zleceń z godzinami w to miejsce, inaczej za każdym razem będę musiał sprawdzać czy te zlecenie na pewno jest już w archiwum.
    Rafał00001111
    Level 8  
    Dziękuje o właśnie takie makro mi chodziło, mam jeszcze jeśli mogę pytanie te makro przenosi do drugiego arkusza tego samego skoroszytu, co gdybym chciał przenieść z tego skoroszytu do całkiem innego skoroszytu np. o nazwie "Archiwum" , do "Arkusz1", który sobie stworze.
    Rafał00001111
    Level 8  
    Dzięki, zobacze co mi wyjdzie z tego, ale jestem dobrej myśli. Jeśli masz jeszcze jakieś podpowiedzi chętnie skorzystam.
    PRL
    Level 40  
    Też jestewm dobrej myśli.:)
    W tym temacie nie mam nic do dodania.