Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ogrzewanie CO za pomocą kotła -

09 Sty 2015 13:08 753 7
  • Poziom 2  
    Witam.
    Zastanawiam się nad zamontowaniem w moim domu kotła energetycznego 4 KW z zbiornikiem buforowym 200 litrów na ogrzanie mieszkania 120 m2, gdzie na ogrzanie jednego m2 potrzeba 70 W. do ogrzania mieszkanai potrzebuje 8400 W, grzjeniki jakie chce zamontowac, są to aluminiowe g500F z moca grzewcza 127.1 W na 1 element. z wyliczen wyszło mi że potrzebuej 66 elementów w calym mieszkaniu odpowiednio rozłożonych do powierzchni pomieszczen.

Kociol który chce użyc, podgrzeje mi wode w bojlerze w ciągu nie całych 4 h do temperatury 85 ° C. Moc Grzejników dobrałem na podstawie tabeli katalogowej gdzie przy temperaturze wejscia 80 ° C wynosi ona własnie wyżej wspomniane 127.1 W. Temperatura wyjsciowa to 70 ° C gdzie licząc drogę powrotną do kotła, do zbiornika buforowego obniży się ona o maksymalnie 5 ° C.
    Całkowita ilość wody w instalacji doprowadzającej wode do grzejników oraz w nich to nie cale 40 litrów.

To co chciałbym się zapytać to mianowicie z jaka prędkością muszę wymieniać wodę w tych grzejnikach, aby ona naprawde temperature wyjścia posiadała 70 ° C, ponieważ o tym nie ma żadnej wzmianki w karcie katalogowej.

Drugie pytanie to to jaką ilość energi zużyje moj kociol na utrzymanie temperatury wody w bojlerze 85 ° C wliczając w to ciągłą wymianę wody .

Jestem tutaj nowy więc prosił bym o łagodne podejście do sprawy, iż mogę się nie orientować we wszystkich sprawach, dlatego proszę was o porady, pomoc. Pozdrawiam.
  • Poziom 25  
    Skoro sam stwierdziłeś że kocioł "energetyczny" 4 kW jest w stanie "zaspokoić" 8,4kW twojego mieszkania (perpetum mobile), to po co pytasz o inne rzeczy. Przecież sam będziesz mógł sobie to obliczyć - tworząc przy okazji nową matematykę i fizykę i Bóg wie co jeszcze.
    Powodzenia.
  • Poziom 39  
    Suszarnię budujesz w mieszkaniu? Dotknąłeś kiedyś grzejnika 80 st.C? A dzieci?
    Po miesiącu grzania w ten sposób wszyscy będa chorzy, wysuszone drogi oddechowe a mieszkanie to jedna zbieralnia kurzu.

Podejrzewam, że Kolega chce zrobić akumulacje ciepla ( ale nie 200litrów, tylko min 1000) i taka sama temp. co na kotle ( 85 st.C) chce zasilać grzejniki? Jeśli tak to poczytaj o zaworach 3D i 4D.
  • Poziom 19  
    rafalgg czy ty przypadkiem planujesz założyć kocioł elektryczny który będzie grzał "bufor" na nocnej taryfie? Czyli robisz "wodną" wersje kotła akumulacyjnego??

Jeżeli tak, to masz za mały kocioł, za mały bufor i za małe grzejniki.
  • spec od auto-elektro
    Mi sie wydaje ze moze byc ok, alebufor wiekszy bym dal, przeplyw wystarczy 1-2l
  • Poziom 2  
    ja proszę was o pomoc, tym bardziej, że zaplanowałem sobie, iż sam postaram się to zrobić we własnym w domu, lecz to co wyczytałem w internecie to zdecydowanie za mało, dlatego też postanowiłem tutaj napisać.
    Więc prosiłbym o rade co bym musiał tu w razie co zmienić, jeśli buforowy zbiornik inny niż 200 litrów to jaki? kocioł energetyczny z grzałką 4 starczy czy bedzie ptorzebna grzałka o mocy 8kW lub jeszcze większa ?
    Co do taryfy to wszystko tutaj nie ma znaczenia ponieważ cały ten projekt ma zostać podlączony do przydomowej elektrowni wiatrowej.
    Tutaj wybrałem dlatego grzałkę o mocy 4 kW, ponieważ przede wszystkim chodzi też o ilość energii jaką będę miał dostępną z elektrowni o mocy 2 kW gdzie roczna produkcja energi (wliczając dni bezwietrzne stosunek 1 do 3) to 4200 kWh, tutaj wszystko uzaleznione jest własnie od mocy tej elektrowni, gdzie jeśli będzie taka potrzeba postawie dwa takie wiatraki lub no juz jeden większy, aby z przetwornicy na spokojnie uzyskać moc na podgrzanie tej wody, oraz utrzymanie jej w stałej temperaturze.
    Oczywiście sterownik, który tym wszystkim steruje ma możliwość przelączenia ogrzewania, jeśli przetwornica nie będzie w stanie dostarczyć odpowiedniej mocy do zasilenia grzałki, na zasilanie z sieci.
    Tutaj dlatego najpierw muszę wyliczyć ile energii pobierze ten kocioł do ogrzania tego mieszkania aby w pełni mieć podgląd jak to będzie wyglądało, czy ma sens instalowanie tego kotla energetycznego z grzałką 4 kW czy też nie.
    Tutaj możliwe, że zamotałem troche więc z góry przepraszam za balagan, i prosił bym o odpowiedzi osób, które się orientują chcą pomóc, doradzą mi a nie Tych, którzy wyśmieją, że co ja gadam, nie znam się, aż tak dobrze temu tu napisałem, jak bym wszystko wiedzial nie prosił bym o pomoc.
  • Poziom 19  
    A po co wogóle ten kocioł elektryczny? Nie lepiej założyć odpowiedni bufor z grzałką/grzałkami, niż kotłem ładować bufor?
  • Poziom 2  
    Tutaj sugerowałem się zakupem kotła ponieważ jest on w przystępnej cenie a bufor 200 litrowy akurat posiadam w domu więc był by to koszt zakupu tylko tego kotła. Oczywiście nie odrzucam możliwości zainstalowania tego bufora z grzałkami, tylko tutaj musiał bym dobrać moc grzałek oraz sposób zamontowania ich w zbiorniku. Ma ktoś z Was może któreś rozwiązanie zainstalowane w domu i czy się sprawdza ? jak to wychodzi z dziennym zużyciem energii elektrycznej ?