Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk zew. Samsung M3 Portable 1TB przestał działać bez wyraźnego powodu

09 Sty 2015 13:42 1251 2
  • Poziom 7  
    Cześć wszystkim,
    Zwracam się do Was z ogromną prośbą o pomoc - mam problem polegający na tym że mój zakupiony około rok temu dysk zewnętrzny Samsung M3, który służył mi za bibliotekę multimediów oraz materiałów z uczelni i pracy z dnia na dzień po prostu przestał się uruchamiać przez co straciłem dostęp do ważnych dla mnie danych (projekty z pracy, prace na zaliczenie na uczelni, zdjęcia z imprez rodzinnych, etc. Filmów czy seriali mi nie żal ale wspomniane dane są praktycznie niemożliwe do odtworzenia jeśli nie uruchomię tego dysku choć na chwilę).

Od razu uprzedzając pytania - dysk nie uległ fizycznemu uszkodzeniu, nie upadł nie był poddany żadnym wstrząsom czy wibracjom, nigdy nie był nikomu pożyczany - stał sobie po prostu na biurku i był traktowany jako domowe archiwum.

Pewnego dnia po tym jak go użyłem, odłączyłem go bezpiecznie i wyłączyłem komputer, kiedy następnego dnia chciałem na niego coś zgrać dysk nie został wykryty przez laptopa. Spróbowałem go podłączyć do lapka mojej dziewczyny również bez efektu (oboje używamy Win7 64bit). Pogooglałem ale żadne rozwiązanie nie przyniosło efektu.
    Dysk nie wyświetla się w oknie mojego komputera wraz z innymi dyskami, widać go jedynie w managerze urządzeń jako "Stacja dysków" (a nie jak dotąd pod nazwą Samsung M3), w panelu "urządzenia i drukarki" (pod właściwą nazwą modelu), w panelu zarządzania dyskami jednak jako niezainicjowany (bez przypisanej litery ani rozpoznanej pojemności). CrystalDisk też go nie widzi więc nie mogę zrobić diagnostyki i wrzucić screen'a. Na załączonych screenach staram się zobrazować jak to wygląda. Próbowałem zainicjować go ręcznie czy zmienić sterownik ale inicjalizacja wyrzuca błąd "urządzenia We/Wy" a sterownik jest niby ok.
    Z góry dziękuję za każdy nawet najmniejszy przejaw chęci pomocy w zaistniałej sytuacji.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Na początek kopia posektorowa, bo ten dysk jest uszkodzony. Po wykonaniu kopii pokaż screen z DMDE z widoku okna partycje.
  • Poziom 7  
    mati211p napisał:
    Na początek kopia posektorowa, bo ten dysk jest uszkodzony. Po wykonaniu kopii pokaż screen z DMDE z widoku okna partycje.

To będzie raczej niewykonalne bo mimo, że DMDE widzi dysk to nie pozwala mi go otworzyć (screen). Jeśli się mylę podpowiedz proszę czy jest na to jakiś inny sposób.
    Z góry dzięki.