Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saeco Xsmall - Jakie napięcie na bojlerze

09 Sty 2015 16:54 1017 3
 • Poziom 11  
  Witam

  Jakie napięcie powinno wchodzić na bojler w momencie nagrzewania, a jakie przez cały czas podtrzymując jego temperaturę. W ekspresie migają wszystkie cztery kontrolki, co wg instrukcji oznacza kontakt z serwisem. Po otwarciu ekspresu okazało się, że jeden bezpiecznik termiczny na bojlerze nie ma przejścia, po jego wymianie ekspres ruszył, pomierzyłem napięcie i podczas nagrzewania lub robienia kawy wynosi 230V, w stanie tzw. spoczynku jest około 170V. Ekspres po zmontowaniu zrobił 3 kawy, po czym bezpiecznik termiczny znów wyskoczył i znowu migają 4 kontrolki. Czy ktoś wie jakie napięcie powinno być na tym bojlerze i co nim steruje ?

  Pozdrawiam
  Jarek
 • Poziom 14  
  Witam

  1. Jaki ekspres - firma , model - brakuje tych danych
  2. Może sama grzałka bojlera jest wadliwa, jeśli wyskakuje bezpiecznik...
 • Poziom 14  
  Zabezpieczenie zostaje uszkodzone po przez przegrzanie się bojlera do granic temperatury znamionowej bezpiecznika.Wnioski można samemu wyciągnąć.Pozdrawiam
 • Poziom 11  
  Witam

  Model jest podany Saeco Xsmall, nie ma różnic w typach.
  Zbadałem innego, napięcie powinno pojawić się tylko i wyłącznie w momencie otwarcia zaworu pary, gorącej wody, lub parzenia kawy. Nie wiem dlaczego u mnie pojawia się 170V przez cały czas, a w momencie otwarcia zaworu pary, gorącej wody, lub parzenia kawy pojawia się 250V. Czy ktoś ma jakiś pomysł na to co mogło ulec uszkodzeniu, że podaje przez cały czas takie napięcie ?

  Pozdrawiam