Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stacja lutownicza z lidla - opinie/ Stacja lutownicza za 80 zł

Kwertis 09 Jan 2015 20:26 6096 9
    Kwertis
    Level 10  
    Witam, jestem początkującym elektronikiem, a jako że ostatnio zepsuła mi się lutownica to muszę sobie kupić nową :D (umiem już lutować, co prawda nie smd, ale zwykłe elementy czy kabelki). Zobaczyłem dzisiaj ta stacje lutownicza w Lidlu: http://www.lidl.pl/pl/oferta.htm?action=showDetail&id=27913 i chciałbym się dowiedzieć czy byłaby ona dobra (wiem że ze stacją lutownicza ma niewiele wspólnego) i czy jest warta swojej ceny. Ma ktoś może taką stacje i może coś o niej powiedzieć?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Dacomos
    Level 33  
    50 to cena nie wygórowana jak za naukę
  • Helpful post
    Alfax
    Level 28  
    Witam
    Kolega kupił sobie taką stację, więc miałem okazję ją obejrzeć. Jest całkiem przyzwoita. Dla początkującego elektronika - bardzo dobra.
    Pozdrawiam
    Kwertis
    Level 10  
    Ok, w takim razie prawdopodobnie ją kupię, dzięki za pomoc :)
    maciks
    Level 1  
    Posiadam tą stacje lutowniczą(około rok temu była za 40 zł), kolba jak na kolbę jest dosyć ciężka, kabel od niej jest sztywny i nie raz wpadł mi pod grot. Z dostępnością grotów jest problem, w zasadzie nie ma do niej grotów prócz tych w zestawie. Czytałem(O tu), że grot LUT0016 pasuje do niej, lecz nie miałem okazji sprawdzić. Temperatura topnienia cyny(Ciężko tak naprawdę mi powiedzieć czy jest zgodna z tym co podaje producent, nie mam możliwości zmierzenia, gałka na 3) jest osiągana w około 4 minuty(A przynajmniej moja w tyle się rozgrzewa). Jedynie co w niej mi się podoba, to pojemniczek na trzymanie cyny i grotów, wszystko jest w jednym miejscu. Jak bym miał możliwość wyboru jeszcze raz, raczej bym dopłacił do jakiejś z dostępnymi grotami.
    bearq
    Level 38  
    ZD98 albo coś w podobnie. 40zł z przesyłką, grzałki i groty tanie jak barszcz. Na alledrogo jest tego sporo.
    Kwertis
    Level 10  
    A czy za 80 zł (max 100 zł, ale wolałbym taniej) jest może jakaś stacja lepsza od tej z lidla? Zniechęcił mnie ten krótki kabel i brak grotów na wymianę :|
    deus.ex.machina
    Level 32  
    Może ładnie wygląda ale nie polecam - moc dość mała, nieporęczna, jak już koledzy napisali grotów nie ma - to sprzęt by sobie okazyjnie dwa kabelki zlutować - poszukaj czegoś na aledrogo.
    bearq
    Level 38  
    Kwertis wrote:
    A czy za 80 zł (max 100 zł, ale wolałbym taniej) jest może jakaś stacja lepsza od tej z lidla? Zniechęcił mnie ten krótki kabel i brak grotów na wymianę :|

Na alledrogo masz prostą stację lutowniczą ZD98 czy coś w podobie do 50zł. Na sam początek Ci wystarczy a i polutuje trochę bo zepsuć się nie ma co. Chyba że szukasz czegoś lepszego ale wtedy jest pełno tematów na ten temat na elektrodzie