Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błąd, nie znaleziono pliku "d3dx9_43.dll" -> nie znaleziono punktu

rafcio323 09 Sty 2015 20:57 27513 8
  • #1 09 Sty 2015 20:57
    rafcio323
    Poziom 9  

Witam!
    Dzisiaj postanowiłem zainstalować World of Tanks. Wszystko mi się dobrze pobrało, zainstalowało, gdy wcisnąłem "graj" wyskoczył mi błąd, że nie znaleziono pliku d3dx9_43.dll
    Na necie znalazłem rozwiązanie. Pobrałem plik z dll-files.com dla wersji 64 bitowej, wrzuciłem do c/windows/system32
    Kolejne podejście do uruchomienia gry skończyło się tak samo. Wszedłem w CMD i wpisałem "regsvr32 d3dx9_43.dll" i wyskoczył mi błąd "moduł d3dx9_43.dll został załadowany, ale nie odnaleziono punktu wyjścia DIIRegisterSerwer"
    Co mam teraz zrobić? Mam windows 8
    Proszę o pomoc.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

5 8
  • #2 10 Sty 2015 04:44
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

rafcio323 napisał:
    Co mam teraz zrobić?
    Zaktualizuj DirectX.

3
  • #5 10 Sty 2015 13:10
    kostek.
    Poziom 7  

Witam,

niestety też mam taki sam problem. Posiadam wersję DirectX 11 (wg wskazań dxdiag). Mam system Win 8.1 Update 1 (x64), który podobno powinien mieć wbudowany DirectX 11.2. Według strony support2.microsoft.com/kb/179113/pl nie ma osobnego instalatora DX dla mojego systemu, pozostaje tylko usługa Windows Update. Zainstalowałem więc wszystkie dostępne aktualizacje systemowe (łącznie z opcjonalnymi). Sterowniki do karty graficznej (Radeon HD 6670) też aktualne, pobrane z oficjalnej strony.

Co ciekawe, plik d3dx9_43.dll mam już w systemie, ale mimo wszystko zrobiłem dokładnie to samo co @rafcio323 i efekt identyczny

@olutas: przecież podałeś dokładnie to samo rozwiązanie, które zrobił @rafcion323

@leven: mimo informacji, które podane są na stronie support2.microsoft.com/kb/179113/pl, ściągnąłem z podanej przez Ciebie witryny dxwebsetup i niestety w momencie rozpoczynania instalacji występuje "wewnętrzny błąd systemu" - tak mówi komunikat.

Próbowałem uruchamiać instalator DX w trybie administratora, WOT też. Reinstalowałem grę. System miałem stawiany niedawno (ze 3 tygodnie temu).

Szczerze mówiąc to wydaje mi się, że moja karta graficzna (jej sterownik) jest w jakiś sposób niekompatybilna z grą. A jakie Wy macie karty graficzne?

0
  • #7 10 Sty 2015 16:09
    kostek.
    Poziom 7  

Prosiłbym o odpowiedzi, które mogą wnieść coś nowego do tematu. Na razie powieliłeś swojego dzisiejszego posta :-)

0
  • #8 10 Sty 2015 18:00
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

kostek. napisał:
    Na razie powieliłeś swojego dzisiejszego posta
    A co Ty zrobiłeś, oprócz podczepienia się pod cudzy temat?

0
  • #9 10 Sty 2015 21:17
    rafcio323
    Poziom 9  

Ja właśnie przetestowałem wszystkie rady jakie mi podawaliście... kostek. mnie wyprzedził w odpowiedziach, wszystko to samo.

edit.
    A jednak ! Pobrałem DirectX-a podanego na stronie WG i paca :)

Podaję bezpośredni link do pobrania
    http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=8109

Myślę, że temat można zamknąć
    Dzięki bardzo za pomoc :)
    Pozdrawiam

4