Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HELUPOWER
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki Pioneer ts-w307d4,jaki wzmacniacz?

09 Sty 2015 21:20 1416 10
 • Poziom 6  
  Cześć wszystkim dostałem ostatnio w prezencie od wujka 2x Pioneer ts-w307d4 i chciałbym was zapytać czy wzmacniacz Peiying ALIEN PY-1K76D był by odpowiedni do wyduszenia z nich pełnej mocy po podłączeniu go pod 1Ohm a jeżeli nie to jaki wzmacniacz był by w stanie to zrobić z góry dziekuję za dobre propozycje chce się zmieścić w budżecie 500-600zł ;)
 • HELUPOWER
 • Moderator CarAudio
  arkaniusz1324 napisał:
  2x Pioneer ts-w307d4
  arkaniusz1324 napisał:
  po podłączeniu go pod 2 omy


  Teraz nam napisz (narysuj) jak chcesz tę impedancję wyjściową uzyskać, bo ewidentnie coś pomyliłeś.
 • HELUPOWER
 • Poziom 2  
  I dobrze myślisz z tym podłączeniem. Bardziej zastanawiałbym się nad tym czy ten wzmacniacz ma faktyczną moc 1250Wrms przy 1ohm. Ale sądząc po tym że to wzmacniacz klasy D o pewnie będzie miał.
  Mam taki sam głośnik (jeden) napędzany monoblockiem pioneera gm7300m 360Wrms przy 2ohm i głośnik daje z siebie bardzo wiele. Weź pod uwagę również to że taki zestaw będzie potrzebował sporo prądu. Bez kondensatora ok. 2 faradowego się nie obejdzie. I do tego kable zasilające na ok. +/-25mm2. Ja bym się rozejrzał jednak za dwoma piecykami 2ohm i podłączyłbym każdy głośnik osobno. A dlaczego? Bo przy 1ohm stracisz na jakości, dynamice, stabilności itd. No chyba że ma tylko dobrze masować ;)
 • Poziom 6  
  Tyle że jest taki problem z kupnem 2 piecyków stabilnych przy 2Ohm które maja po minimum 400W RMS gdyż cena była by o wiele wyższa i nie wiem czy byłoby to lepszym rozwiązaniem. A jaka to robi różnice jakości dźwięku? Jest to bardzo zauważalne że gra lepiej czy delikatnie bo to tylko 1 Ohm różnicy?
 • Poziom 2  
  Kolego, im mniejsza impedancja tym mniejsza kontrola nad wzmacniaczem, co wynika z zmniejszenia współczynnika tłumienia. Poczytaj sobie o tym zjawisku czy to na elektrodzie czy w innym źródle. Nikt nie powie Ci jak zachowa się Twój wzmacniacz, można tylko gdybać. Moim zdaniem nie będziesz miał przy tym wzmacniaczu dobrego impulsu a jedynie rozwleczony, dudniący i opóźniony dźwięk. A sam głośnik i tak nie należy do elity szybkości.

  Jeżeli chcesz uzyskać duże ciśnienie w samochodzie to na pewno Ci się to uda, ale do cywilizowanego słuchania nie bardzo to się nada.
 • Poziom 18  
  Chyba miało być mniejsza kontrola nad głośnikiem ;)
  Ja nie słyszę różnicy pomiędzy 2ohm a 1ohm, ale może koledzy mają lepsze uszy. Zamiast kondensatora lepiej dać grubsze kable i większy lub dodatkowy akumulator. Do tego sprawdzić stan alternatora i kabli pod maską.
 • Poziom 2  
  Pośrednio mniejsza kontrola nad głośnikiem ale skutkiem mniejszej impedancji jest mniejsza kontrola nad WZMACNIACZEM. To wzmacniacz zaczyna się gubić i tak przekazuje sygnał dalej do głośnika który gra nieczysto.
 • Poziom 6  
  Czyli ze przykładowo bardziej by mi się opłacało kupić 2 wzmacniacze PEIYING PY 1R127D które osiągają 450W pod 2Ohm i podpiąć każdy głośnik osobno?
 • Poziom 17  
  Najbardziej się opłaci sprzedać ten bubel i kupić firmowego monobloka stabilnego w 1ohm.
 • Poziom 6  
  Nie kupiłem go jeszcze i po podłączeniu nigdy nie uzyskam 2Ohm wiec myślę ze wybór tych 2 oddzielnych wzmacniaczy i podłączeniu każdy pod inny głośnik było by lepszym rozwiązaniem.