Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domowy serwer plików C20i i Sony W829B

zerohunter 09 Sty 2015 21:41 507 4
  • #1 09 Sty 2015 21:41
    zerohunter
    Poziom 10  

Witam, jak w temacie, mam ustawiony router, w pc widzę pliki z usb do niego wpiętego, z poziomu tv też widzę, folder i pliki w nim, z tym że przy próbie otworzenia wyskakuje mi komunikat "odtwarzanie niedostępne".

USB jest w nfts, przeklikałem już wszystkie opcje w routerze itd, ale dalej nie mogę zmusić tv do odtworzenia plików, chociaż je widzi, i jak wepnę w tv to odtwarza.

BTW jeśli to kwestia oprogramowanie routera, to nie mam problemów ze zmianą firmware, tylko nie widzę dla danego modelu, tj. TP LNK AC750 Archer C20i

0 4
  • #2 09 Sty 2015 21:44
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Po prostu tv jak i router musi wspierać DLNA.

0
  • #3 09 Sty 2015 21:46
    zerohunter
    Poziom 10  

Wspierają DLNA.

0
  • #4 09 Sty 2015 21:57
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

To, że wspierają NIE znaczy, że każdy plik na tv zostanie odtworzony.

W instrukcji tv masz wskazane, jakie pliki, formaty tv "czyta", i powinna też być informacja, jak to w tv uruchomić.
    Może się okazać, że w tym przypadku DLNA działa tylko po LAN, a więc dysk podpięty przez USB w routerze nie będzie działać.
    Proszę też się upewnić, czy w routerze HDD jest udostępniony w sieci lokalnej.

Proszę też pamiętać, tv to NIE komputer.

0
  • #5 09 Sty 2015 22:00
    zerohunter
    Poziom 10  

Normalnie czyta, tylko przez router nie czyta, pliki jak widzę to chyba są udostępniane, w każdym bądź razie przez wifi w pc je widzę na stronie.

1