Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Defro Optima Comfort 20kw - Spalanie górne

09 Jan 2015 21:59 1509 3
  • Level 2  
    Witam. Posiadam piec Defro Optima Comfort 20kw. Piec nie posiada dmuchawy( i nie chcę mieć) , tylko miarkownik ciągu. W całym układzie mam zainstalowane 3 pompki(c.o. c.w.u i od ogrzewania podłogowego). Mam nadzieję,że otrzymam odpowiedź na nurtujące mnie pytania,a mianowicie. Czy muszę mieć drzwiczki zasypowe z doprowadzeniem powietrza wtórnego tzw. KPW i gdzie takie drzwiczki kupię? Jak mam sterować tymi 3 pompami,czy może to być sterownik przylgowy na każdą pompę? Czekam z niecierpliwością na waszą pomoc! Pozdrawiam.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 39  
    Kupujesz dowolny sterownik do pomp CO i CWU, bez dmuchawy.
    Chyba można zamówic takie drzwi u producenta i znacznie poprawiają dopalanie paliwa.
    Ostatnio montowałem taki kocioł (15kW) i miał drzwiczki z wlotem powietrza wtórnego.

Dodano po 43 [sekundy]:

Micz01 wrote:
    Piec nie posiada dmuchawy( i nie chcę mieć) , tylko miarkownik ciągu.

I słusznie kolega zrobił.
  • Level 2  
    Dziękuję za odpowiedź,ale jak sterować pompą od ogrzewania podłogowego,czy może razem z c.o. czy sterownikiem przylgowym?
  • Level 39  
    Można razem z CO ( czyli grzejnikami) jęśli palisz cały czas. Można też osobnym regulatorem pokojowym ( bezprzewodowym też) umieszczonym w pomieszczeniach , gdzie jest podłogowka.