Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV SAMSUNG UE55H8000, Zawieszanie się systemu SMART

09 Jan 2015 22:43 12135 4
  • Level 2  
    Witam.
    Rano pojawił się problem z moim 3 miesięcznym TV marki SAMSUNG UE55H8000, gdy włączyłem tv (menu SMART, nagle się zawiesiło i telewizor zaczął się sam resetować (Włączał się i wyłączał). Pierwsza myśl to wyłączyć (zresetować tv), wyprułem kabelek 230v i do pracy. Po powrocie niestety to samo. Myślę sobie to pojedziemy do sklepu w którym to kupiłem i reklamacja (tv wcale nie mały a do tego jeszcze pudło, które leży sobie spokojnie w magazynku). Dobra przeczytam porządnie instrukcję obsługi ( przeczytałem ze str. downloadcenter.samsung.com- pdf ) str. ok. 201 jest napisane ( "Przy włączaniu telewizora odbiornik pilota miga 5 razy ( i faktycznie u mnie było to samo ) przed włączeniem ekranu.
    W przypadku wystąpienia problemów z włączaniem zasilania telewizora Samsung należy
    sprawdzić kilka elementów przed skontaktowaniem się z działem pomocy technicznej.
    Sprawdź, czy oba końce przewodu zasilającego są podłączone prawidłowo, a pilot
    działa normalnie. Upewnij się, że kabel antenowy lub telewizji kablowej jest podłączony
    prawidłowo. W przypadku używania dekodera telewizji kablowej/satelitarnej upewnij się, że
    jest on podłączony i włączony. ")
    no to odłączyłem wszystkie HDMI i dalej to samo, całkowite załamanie ): , pozostał mi jeszcze jeden kabelek sieciowy - wyprułem go--- i TV DZIAŁA, to sobie myślę o mam cię (jakiś uszkodzony [w instrukcji napisano że, kabel sieciowy ma być kat. 7], no dobra jutro kupię , ale dzisiaj to sobie podłączę TV przez WI-FI i tak też zrobiłem. Niestety po kilku minutach zachwytu -bach i to samo-
    PS. Czy ja mam jakiegoś wirusa w TV, może ktoś z Was miał podobną usterkę ;). Napiszcie proszę.
    Pozdrawiam PODGER
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • User removed account  
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 39  
    Kolego wejdź w menu-smart i wyłącz aktualizacje, możliwe że tv aktualizuje smarta i dlatego może się wydawać że tv wyłapuje zawieche.
  • Level 2  
    Jakiś miesiąc temu, w moim TV zamiast napisów pojawiły się krzaki z grafiką było wszystko ok (oczywiście była infolinia, reset fabryczny itd.), nic nie pomogło.
    Serwis Samsunga :) pojawił się następnego dnia i wymienił płytę główną.
    I już. :) Wszystko działa :)
    ps. Uwaga na kabelki HDMI (w żadnym wypadku nie wyciągać lub wtykać, jeżeli któreś z urządzeń jest włączone)