Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV SAMSUNG UE55H8000, Zawieszanie się systemu SMART

podger 09 Sty 2015 22:43 8688 4
  • #1 09 Sty 2015 22:43
    podger
    Poziom 2  

Witam.
    Rano pojawił się problem z moim 3 miesięcznym TV marki SAMSUNG UE55H8000, gdy włączyłem tv (menu SMART, nagle się zawiesiło i telewizor zaczął się sam resetować (Włączał się i wyłączał). Pierwsza myśl to wyłączyć (zresetować tv), wyprułem kabelek 230v i do pracy. Po powrocie niestety to samo. Myślę sobie to pojedziemy do sklepu w którym to kupiłem i reklamacja (tv wcale nie mały a do tego jeszcze pudło, które leży sobie spokojnie w magazynku). Dobra przeczytam porządnie instrukcję obsługi ( przeczytałem ze str. downloadcenter.samsung.com- pdf ) str. ok. 201 jest napisane ( "Przy włączaniu telewizora odbiornik pilota miga 5 razy ( i faktycznie u mnie było to samo ) przed włączeniem ekranu.
    W przypadku wystąpienia problemów z włączaniem zasilania telewizora Samsung należy
    sprawdzić kilka elementów przed skontaktowaniem się z działem pomocy technicznej.
    Sprawdź, czy oba końce przewodu zasilającego są podłączone prawidłowo, a pilot
    działa normalnie. Upewnij się, że kabel antenowy lub telewizji kablowej jest podłączony
    prawidłowo. W przypadku używania dekodera telewizji kablowej/satelitarnej upewnij się, że
    jest on podłączony i włączony. ")
    no to odłączyłem wszystkie HDMI i dalej to samo, całkowite załamanie ): , pozostał mi jeszcze jeden kabelek sieciowy - wyprułem go--- i TV DZIAŁA, to sobie myślę o mam cię (jakiś uszkodzony [w instrukcji napisano że, kabel sieciowy ma być kat. 7], no dobra jutro kupię , ale dzisiaj to sobie podłączę TV przez WI-FI i tak też zrobiłem. Niestety po kilku minutach zachwytu -bach i to samo-
    PS. Czy ja mam jakiegoś wirusa w TV, może ktoś z Was miał podobną usterkę ;). Napiszcie proszę.
    Pozdrawiam PODGER

2 4
  • Mitronik
  • #2 09 Sty 2015 23:47
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • Mitronik
  • #3 10 Sty 2015 08:06
    intenso
    Poziom 39  

Kolego wejdź w menu-smart i wyłącz aktualizacje, możliwe że tv aktualizuje smarta i dlatego może się wydawać że tv wyłapuje zawieche.

1
  • #5 28 Sty 2016 17:48
    podger
    Poziom 2  

Jakiś miesiąc temu, w moim TV zamiast napisów pojawiły się krzaki z grafiką było wszystko ok (oczywiście była infolinia, reset fabryczny itd.), nic nie pomogło.
    Serwis Samsunga :) pojawił się następnego dnia i wymienił płytę główną.
    I już. :) Wszystko działa :)
    ps. Uwaga na kabelki HDMI (w żadnym wypadku nie wyciągać lub wtykać, jeżeli któreś z urządzeń jest włączone)

1