Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

C# - Zapis i odczyt do pliku .txt

09 Jan 2015 22:45 1851 4
  • Level 9  
    Witam!
    Chcąc stworzyć hasło do programu który napisałem stwierdziłem że najłatwiej będzie zapisać te hasło do pliku .txt i za każdym uruchomieniem programu pobierać z niego i porównywać z hasłem wprowadzonym. W tym celu stworzyłem Form2 który wygląda tak:

A jego kod to:
    Code: csharp
    Log in, to see the code

Problem występuję gdy pobieram tekst z pliku i czyta go razem z "Enterem" który jest wstawiany przez wpisanie hasła z programu(w programie w Form1 mam możliwość zmiany hasła i zapisania nowego do tego samego pliku .txt)

Czy jest możliwość wczytania tylko pierwszej linii pliku .txt lub zapisywanie tekstu w pliku bez przejścia do nowej linii?

Pozdrawiam
    Narvall

• Level 28  
    Po co tak kombinujesz? Użyj SETTINGS.
    Przykład:
    i teraz w kodzie masz dostęp do tak utworzonych zmiennych przechowujących parametry programu:
    Log in, to see the code

to był przykład zapamiętania nowej nazwy portu COM po wybraniu go z listy rozwijanej.
    A tutaj już w dalszej części programu korzystam z zapamiętanej nazwy portu:
    Log in, to see the code

Spróbuj ogarnąć hasło w taki sposób zamiast bawić się z jakimś dodatkowym plikiem. Po co i na co to skoro jest gotowe rozwiązanie? :)
  • Level 18  
    Log in, to see the code

Funkcja ReadLine();

• Level 28  
    Nadal brniesz w ślepy zaułek. To może i byłoby dobre rozwiązanie jakbyś wczytywał jakiegoś XMLa z parametrami. Ale trzymać hasło do programu w pliku tekstowym? Już choćby przez rejestr można to zrobić. Tylko po co jeżeli jest wbudowana funkcjonalność do tego typ zastosowań jak parametry pamiętane przez program po jego wyłączeniu...
  • Level 9  
    Wielkie dzięki za pomoc tehaceole. Nie wiedziałem że jest taka opcja. Akurat to co pisze aktualnie jest moją pierwszą większą aplikacją więc mimo że podstawy mniej więcej znałem to reszty "sztuczek" dopiero się uczę.

Zamykam temat :D