Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Napisanie programu na arduino

dudekmis 10 Sty 2015 01:56 1032 0
    dudekmis
    Poziom 1  
    Witam,

Zlecę napisanie programu, wykonanie schematu połączeń i dobór elementów do mechanizmu otwierania automatycznego nawigacji w samochodzie przy pomocy arduino.

Założenia konstrukcyjne

Moduł arduino ma sterować silnikiem krokowym w 2 kierunkach otwierając i zamykając automatycznie schowek z nawigacją.

Założenia programowe
    1. Po załączeniu stacyjki (podaniu sygnału 12V) po ok 5s arduino nakazuje silnikowi krokowemu wykonanie np 10 obrotów w prawo (schowek otwiera się), jednocześnie prawdopodobnie przez jakiś przekaźnik podaje napięcie zasilające 12V do tabletu ( tablet uruchamia sie i startuje nawigacja)
    2. Po wyłączeniu silnika ( zanik sygnału 12 V ) ardurino nakazuje silnikowi krokowemu wykonanie np 10 obrotów ale w lewo ( schowek zamkniety) i odłącza zasilanie od tabletu.
    3. Przycisk P1 nie zależnie od tego czy jest sygnał sterujący otwiera lub zamyka nawigacje.
    4. Przycisk P2 Przy otwartej nawigacji powoduje jej zamknięcie o np 25% (zmiana kąta nachylenia) a ponowne naciśniecie tego przycisku powoduje ponowne pełne otwarcie. Nie może on jednak uniemożliwiać automatyczne zamkniecie sie schowka.

Opisałem zakres najlepiej jak potrafię mam nadzieje że w miare zrozumiale :)

PKT 1 i 2 napewno muszą być
    PKT 3 najlepiej jak by był i chyba nie ma z nim problemu
    PKT 4 nie wiem czy jest możliwy do wykonania , jak sie nie da napisać tak programu to może go nie być.

Sugestie mile widziane

Sposób wykonania wedle uznania oby działało :)

Kwestia rozliczenia do dogadania (przelew, gotówka)

Kontakt
    daniel.dydymski(malpa)gmail.com
    Masz problem z Arduino? Zadaj u nas pytanie. Odwiedź nasze forum Arduino. Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze