Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta ceramiczna Siemens - ET77050EU/01 po nagrzaniu wariuje dotykowe sterowanie

prataj 10 Sty 2015 12:46 714 1
  • #1 10 Sty 2015 12:46
    prataj
    Poziom 9  

Witajcie,

Po, jak się wydaje udanej naprawie modułu sterującego (problem opisany tu) pojawił się kolejny problem. Po nagrzaniu się płyty zaczynają wariować dotykowe pola sterujące.
    Generalnie wyglądają one jak poniżej:
    Płyta ceramiczna Siemens - ET77050EU/01 po nagrzaniu wariuje dotykowe sterowanie
    W pierwszej kolejności wysiadło sterowanie skrajne z lewej, ale po chwili wyłączyła się całość, buzzer zaczął pikać "pik pik". Normalnie takie wyłączenie + pikanie rozlegało się kiedy kuchenka została zalana.
    Po chwili i ostygnięciu pikanie ustaje i wraca kontrola.

Niestety nie mam kompletnie doświadczenia ze sterowaniem dotykowym. Po naprawie wyczyściłem środkiem IPA całą stronę elektroniki stykającą się z płytą od wewnątrz oraz wewnętrzną stronę płyty.

Będę wdzięczny za wszelkie komentarze i sugestie rozwiązania aktualnego problemu.

Pozdrawiam serdecznie,
    Paweł

0 1
  • #2 12 Sty 2015 21:58
    prataj
    Poziom 9  

Witam,

Nie wiem co było powodem takiego zachowania płyty po naprawie, ale wygląda na to, że coś potrzebowało wygrzania. Może była jakaś wilgoć, która wyparowała po kilkukrotnym nagrzaniu.
    Aktualnie płyta działa bez żadnych problemów nagrzana lub nie.

Zamykam temat, bo nie ma już związanego z nim problemu.

Pozdrawiam serdecznie,
    Paweł

0