Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

atmega32 - brak komunikacji z wyświetlaczem WC0802B

floop93 10 Sty 2015 13:46 855 4
  • #1 10 Sty 2015 13:46
    floop93
    Poziom 10  

Witam. Realizuje właśnie projekt układu który steruje panelem słonecznym i mam pewien problem, mianowicie wyświetlacz nie reaguje na mikrokontroler (cały czas wyświetla tylko czarne prostokąty w pierwszej linii). Korzystam z gotowych bibliotek hd44780.h:

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

i pliku hd4478.c

mój program:

schemat elektryczny (w rzeczywistości zastosowałem 8x2 ale to chyba nic nie zmienia o ile się nie mylę):
    atmega32 - brak komunikacji z wyświetlaczem WC0802B
    Próbowałem bibliotek z kilku różnych źródeł i nic się nie zmienia. Podejrzewam, że problem jest trywialny ale ja nie dostrzegam jego genezy...

do wyświetlacza znalazłem jedynie to:
    http://www.deck.co.kr/lcd/pdf/character/WC0802B.pdf

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

0 4
  • #3 10 Sty 2015 15:54
    floop93
    Poziom 10  

jeśli dobrze Cie zrozumiałem mam zmienić podłączenie lcd na płytce? (DB4 -> PC4 itd.)? Niestety płytkę mam wytrawioną i zmontowaną i byłoby to trochę kłopotliwe... Mogę dodać, że korzystałem również z biblioteki (i pliku c) podanej na tej stronie:
    http://hobby.abxyz.bplaced.net/index.php?pid=4&aid=8
    jednak efekt był taki sam

Dodano po 3 [minuty]:

hd44780.h

hd4478.c

podłączenie było identyczne (tylko na porcie A, zmieniłem na C w podanych przez autora fragmentach)

0
  • #5 10 Sty 2015 17:11
    floop93
    Poziom 10  

a tu mnie zaskoczyłeś... nic takiego nie robiłem i nawet nie zdawałem sobie sprawy, że trzeba. Zaraz to zrobię i zobaczę co i jak.

Dodano po 58 [minuty]:

dziękuje za szybką pomoc, problem rozwiązany. Wystarczyło wyłączyć JTAG wpisując 1 do JTD w rejestrze MCUCSR.

0