Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aktualizacje psujące komputer

Natalia6996 10 Sty 2015 15:10 441 6
  • #1 10 Sty 2015 15:10
    Natalia6996
    Poziom 4  

Witam, ponownie mam problem z komputerem.
    Jakoś na początku grudnia wyłączyłam aktualizacje w moim laptopie, ponieważ po nich komputer zatrzymywał się na "Trwa uruchamianie systemu windows" I oczywiście później chciał czy nie chciał naprawianie systemu windows, które cofa do dnia, gdzie wszystko było ok. No cofa, ale aktualizacje ciągle chcą się robić. I tak codziennie.
    Przez miesiąc zadowolona byłam, że nie muszę już go naprawiać, ale teraz martwię się czy komputer bez aktualizacji mi się nie zepsuje?
    Pytania:
    Tak jak wyżej, czy komputer nie zepsuje się bez aktualizacji?
    Czy da się jakoś naprawić to z aktualizacjami?
    Macie jakieś pomysły, dlaczego się po nich wiesza?
    :cry:
    EDIT: Przepraszam jeżeli wysłałam na złe forum, proszę także w takiej sytuacji o przeniesienie, a nie usuwanie.

• #2 10 Sty 2015 15:25
    ziomus90210
    Poziom 35  

Jaki to system? Jakie aktualizacje? Możesz włączyć WindowsUpdate i wyszukać nowych aktualizacji by później przejrzeć jakie są proponowane do zainstalowania i ewentualnie je wykluczyć. Jednakże aktualizacje nie psują systemu sam zawsze mam najnowsze. Czy przypadkiem nie mamy do czynienia z jakimś pirackim okrojonym czy modyfikowanym systemem? Warto również sprawdzić komputer pod kątem wirusów (np. mbam czy log z First). Komputer nie ma problemów z dyskiem? (HDtune)?

• #3 10 Sty 2015 16:14
    helmud7543
    Poziom 42  

Teoretycznie aktualizacje nie psują a poprawiają dany program.

Bez updatów na pewno komputer się nie zepsuje ale:
    1. Nie będą łatane dziury wykryte już po wypuszczeniu programu na rynek, przez co będzie bardziej podatny na taki.
    2. Nie będą łatane znalezione bugi i błędy.

• #4 10 Sty 2015 17:21
    Natalia6996
    Poziom 4  

Windows 7 normalnie kupiony, nie spiracony, nic z tych rzeczy... Laptop jest szczerze mówiąc w rozsypce... Nie działa fn+f9 fn+f10 fn+f11 fn+f12 a reszta działa. Aktualnie zbieram na nowego. Hm... Problemów? Jakoś jaśniej?
    Też nagle z dnia na dzień wyłączyła się Java. Gdy wchodzę w panel sterowania i klikam na Java ale tylko pojawia się kółeczko obok kursora, że coś ładuje i nic...[/b]

• #5 10 Sty 2015 17:31
    helmud7543
    Poziom 42  

Nie wiemy do czego są te kombinacje bo nie znamy modelu laptopa.

Jaśniej - w programie HD Tune jest zakładka Health - zrób screen i zamieść tutaj. Są jeszcze inne programy do sprawdzania dysku, a dokładniej jego S.M.A.R.T. (Self Monitoring, Analysing and Reporting Technology) np: Crystal Disk Info, Vivard, MHDD.

• #6 10 Sty 2015 17:33
    ziomus90210
    Poziom 35  

Sprawdź dysk programem HDtune. Przeskanuj system programem mbam. Za nie działające klawisze funkcyjne odpowiedzialny jest brak oprogramowania do nich. Podaj dokładny model laptopa. Czy na pewno potrzebujesz oprogramowania java?

Kolega mnie wyprzedził:)

• #7 10 Sty 2015 17:40
    rafal_rx
    Poziom 25  

Natalia6996 napisał:
    Windows 7 normalnie kupiony, nie spiracony,

Pod koniec zeszłego roku poprawka goniła poprawkę, a potem pokazywała się poprawka do poprawki... Niektóre aktualizacje od MS zostały skasowane... MS zaczął ostrzegać przed niektórymi swoimi poprawkami z Windows Update :-) Sam to miałem, niestety, nie jestem w stanie podać ich numerów. I nie mogę znaleźć po polsku:
    srpnova-aktualizace-windows-stazena-microsoft-nedoporucuje-jeji-instalaci

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME