Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra H GTC - Czujnik Poduszek Powietrznych

10 Sty 2015 18:43 3789 8
  • Poziom 14  
    Witam moja Astra H GTC dostała strzała w bok dokładnie w Zderzak, lampę, okular, błotnik i wystrzeliły 2 poduszki kurtyna i boczna z siedzenia a przednie nie. W związku z tym mam pytanie czy muszę wymieniać jaki czujnik od poduszek jeżeli tak to gdzie ten czujnik jest? znalazłem jeden na okularze mocującym reflektor o symbolu FA 13 158 750 FA001540524 04/01/05 01 TEMIC 343149712 chciałbym się dowiedzieć od jakich poduszek on jest? i jeżeli on spowodował wystrzał to czy muszę go wymieniać na nowy ? Bo chodzi o to że jak założę nowe poduszki to czy ten czujnik nie spowoduje wystrzału ?
  • Poziom 29  
    Sensor jak zadziała - można go otworzyć ale najczęściej dostaje tak że coś pęka z el. plastikowych. Szukać musisz sensora o identycznych numerach, montujesz poduszki na swoje miejsca (nieodpalone oczywiście), potem odblokować sterownik poduszek i po kłopocie.
    Jak wsadzisz o innych numerach też będzie działał ale wymaga już wiedzy magika aby dokodować sensor o innych numerach a to kosztuje.
    Sensor o identycznych parametrach działa P&P
  • Poziom 14  
    A to nie jest tak że muszę tylko wykasować crash data i wystarczy?
  • Poziom 34  
    Suchy48 napisał:
    A to nie jest tak że muszę tylko wykasować crash data i wystarczy?

Możliwe ze będzie działać.
    usunąć crascha i sprawdzić,moze obejdzie się bez wydatków na czuja.
  • Poziom 29  
    A jak się wyłamał ząbek zabezpieczajacy, otworzysz, zainstalujesz, wykasujesz, uderzysz w dziurę sensor się zatrzaśnie i masz pięknie odpalone poduszki ??
    Sensory chodzą między 20 a 80zł - to nie jest wielki wydatek aby mieć pewność
  • Poziom 14  
    Ale który mam sensor wymienić ten mały co znalazłem na okularze mocowania lampy ? czy ten który jest w środkowym tunelu ?
  • Poziom 34  
    Suchy48 napisał:
    czy ten który jest w środkowym tunelu

W nim masz usunąć crascha

Suchy48 napisał:
    ten mały co znalazłem na okularze mocowania lampy

a ten ewentualnie wymienic
  • Poziom 29  
    Sensory to masz w strefach zgniotu czyli np na pasie przednim. To w tunelu to sterownik airbagów - tego należy odblokować czyli wyczyścić i działa dalej.
  • Poziom 14  
    A pytanie takie wiecie może gdzie są pozostałe sensory chodzi mi dokładnie o lewą stronę skoro jeden był w okularze to od kurtyn gdzieś z boku koło błotnika musi być ?