Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5551G - Bardzo wysokie użycie procesora po wymianie pamięci RAM

montefiori 10 Sty 2015 22:07 987 5
  • #1 10 Sty 2015 22:07
    montefiori
    Poziom 9  

Witam,
    mam bardzo dziwny problem z moim laptopem.
    Ostatnio wymieniłem dysk na SSD i zanistalowałem sobie świeży system.
    Kilka dni późnij doszedłem do wniosku, że warto również dołożyć RAMu. I tutaj zaczął się problem. Komputer ma fabrycznie 3GB 1333MHz (2GB Samsung + 1GB Kingston), a obsługuje do 8GB. Dokupiłem więc kość 4GB GoodRam, z tym, że 1600MHz, bo tylko takie akurat były w sklepie. Okazało się, że zużycie CPU zaczęło oscylować w granicach 15%-25% gdy nic nie jest robione. Robiłem różne kombinacje, 1GB+4GB i 2GB+4GB, ale że nie było żadnych rezultatów, doszedłem do wniosku, że to wina różnych częstotliwości. Następnego dnia poszedłem wymienić pamięć na Kingston 4GB 1333MHz, która zdążyła dotrzeć do sklepu. Po włożeniu nowej pamięci okazało się, że problem nadal występuje i nie ma żadnej różnicy jak z tą kością 1600MHz.
    Przy włożonych kościach, jakie były w nowym laptopie, przy bezczynności zużycie CPU jest na poziomie 0-1%, po włożeniu nowej kości zużycie skacze na ok. 20%. Robiłem wszystkie możliwe kombinacje połączenia ze starymi kościami 1GB i 2GB oraz ze zmianą slotów i żadnego efektu. Co dziwne, jeśli włożę tylko tą kość 4GB jest to samo. Podczas instalowania aktualizacji zużycie CPU wynosi od 85% do nawet 100%(!). Co dziwne, w menadżerze zadań podczas tego procesu w zakładce "procesy" widać, że maksymalne wykorzystanie procesora wynosi 02 przez taskmgr.exe, 03 przez firefox i jeszcze jakieś 2 procesy po 01, natomiast zakładka wydajność wskazuje na 90% zużycia procesora (?).
    Do tego wentylacja chodzi ciągle na wysokich obrotach.
    Bardzo proszę o jakieś sugestie co może być powodem takiej sytuacji, bo jak na razie to wygląda na to, że 3GB RAMu jest lepsze niż 6GB.

System Windows 7 HP 64 bit.
    Procesor AMD Athlon II Dual-Core 2.1 GHz.

• #2 11 Sty 2015 09:08
    lisek
    Spec od monitorów

Z tego co pisza o serii AA 5551G np. na Link_ platforma AMD Mainstream (Danube)
    to płyta oparta na Compal LA-5911P/* lub czasem LA-5912P rev.? mimo , że pisze o 8GB , nie obsługuje więcej jak 4GB (2x 2GB)
    Ponadto mimo, że zastosowano DDR3-1333 , FSB taktowania procesora nie pozwala na więcej jak użycie 1066 MHz.

*Można zwiększyć RAM do 8GB, ale zależy to od rev. płyty i zastosowanego tam chipsetu (kontroler pamięci)
    Link

(':?:') Autor napisał:

Cytat:
    Do tego wentylacja chodzi ciągle na wysokich obrotach.

(':?:') (':?:') (':?:') raczej szukaj serwisu

• #3 11 Sty 2015 10:59
    Talibanczyk
    Warunkowo odblokowany

Pierwsze co bym zrobił to upgrade BIOSU

• #4 20 Wrz 2015 22:44
    picoli
    Poziom 10  

Może trochę późno ale mój 5551G Phenom x3 chodził z 6 GB pamięci normalnie niestety padł, grafika czy tam chipset reballing za 400 zł "pomógł" na ok. pół roku a miało być tak pięknie profesjonalna naprawa z profesjonalnym sprzętem. Czy ktoś skutecznie naprawił tego laptopa lub inne robiąc tzw. reballing na dłużej niż pół roku czy w ogóle takie naprawy są możliwe czy to tylko naciąganie klientów.

• #6 20 Wrz 2015 23:32
    boro1234567
    Spec od komputerów

picoli napisał:
    Czy ktoś skutecznie naprawił tego laptopa lub inne robiąc tzw. reballing na dłużej niż pół roku czy w ogóle takie naprawy są możliwe czy to tylko naciąganie klientów.

Rebaling nie jest naprawą w tym przypadku.
    Tylko wymiana układu na nowy.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo