Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam telefonu dla dziadka do 100 zł

Prontomor 11 Sty 2015 02:37 1686 5
  • #1 11 Sty 2015 02:37
    Prontomor
    Poziom 2  

Szukam podstawowego(dzwonienie bateria ) aparatu dla dziadka do 100 zł(zdaje sobie sprawe, ze to niewiele ale moze da sie cos znalezc). W siecie nie znalalzem wielu opini i telefonów ( na allegro 1 ale chyba sie nie nadaje) Może ktoś miał doczyniena z tym tematem. Z góry dzieki za pomoc.

0 5
  • MagBoss
  • #2 13 Sty 2015 09:33
    benekpp
    Poziom 15  

Myślę,ze jakaś Nokia. Asha.
    Dobra bateria, spokojnie telefon powinien sobie potrzymać tydzień. Może warto byłoby dziadka zaprowadzić do jakiegoś większego marketu aby wziął telefon w rękę i zobaczył jak mu leży?

0
  • #6 15 Sty 2015 03:06
    nemo333
    Poziom 28  

Nokia albo Samsung to chyba najsensowniejszy wybór.

Z Nokii: 3110c - duże klawisze, duże czcionki, prawie nowa org bateria u mnie trzyma tydzień (kilka minut rozmów, reszta czasu leżała włączona).

6230i - mój dziadek używa i zadowolony, klawisze trochę mniejsze niż w 3110c ale nie ma z nimi problemów, na ekranie też bez problemu widać i nie używa nawet okularów jak dzwoni.
    1100 albo pochodne z tej serii? Nie wiem jak będzie z klawiaturą bo tam jest dość specyficzna, jeden gumowy odlew który w dodatku lubi się wycierać i jest śliski. Może 1209, 1600? Tylko nie wiem czy nie będzie za mała. Ewentualnie jeszcze 6020, 2600, 6151, 6303c(i). Wszystkie proste w obsłudze, jak to Nokie.

Z Samsungów: S5610, C3530 - dwa dość porządne, ostatnio popularne zwykłe telefony, jak to znajomy z salonu operatora powiedział "Zupełnie jak Nokia w najlepszym czasie, skopiowali wszystko" ;) Proste w obsłudze, przyjemne sprzęty. Osobiście wydaje mi się że S5610 jest lepiej wykonany i ładniejszy, w C3530 widać niestety że to trochę biedniejszy model.
    Można też zapoznać się z Solidami. Zaletą są duże klawisze z dużymi odstępami, wadą niestety specyficzny dźwięk głośnika przez konstrukcję uszczelnień, najlepiej sprawdzić sobie jak słychać w głośniku bo ja w swoim C3350 jak tylko mogę to korzystam ze słuchawek bo nie podoba mi się to zniekształcanie głosu.
    Jest jeszcze seria "bidafonów" GT-E1xxx, tam to typowe "zadzwonić-SMS-zegarek", może w tych sprzętach będzie coś ciekawego. Często można spotkać je na promocjach w marketach w cenie 60-80 zł.

Resztę wymienionych modeli spokojnie znajdzie się na OLX w budżecie i nawet na baterię czy obudowę zostanie.

A MyPhone, Emporia i inne chińczyki lepiej sobie odpuścić. Typowa jednorazówka, zepsuje się po gwarancji to w zasadzie zostaje tylko śmietnik, trudno to potem naprawić no i często ma być prosty w obsłudze a okazuje się że jednak taki nie jest, softowo rzadko kiedy są dopracowane.

0