Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dovado Tiny - chwilowe zrywanie wifi przy starcie komputera stacjonarnego

11 Sty 2015 12:43 726 2
  • Poziom 2  
    Posiadam router Dovado Tiny. Ma on najnowszy firmware (zawsze jak tylko pojawi się aktualizacja dla niego to ją ładuje). Do niego mam podpięty komputer stacjonarny po kablu a dodatkowo po wifi podłączone są do niego 2 telefony komórkowe oraz laptop.
    Problem jest następujący: Jak uruchamiam komputer stacjonarny to na chwile (2-3 minuty) rozłącza wszystkie urządzenia które są na wifi. Przy czym nie znika sieć, dalej widać SSID przy wyszukiwaniu z laptopa czy telefonu dostępnych sieci jednak przez te 2-3 minuty nie można się do niej podłączyć. Po 2-3 minutach urządzenia automatycznie odzyskują połączenie i internet znowu działa na wszystkich urządzeniach (na komputerze stacjonarnym, laptopie i telefonach).
    Problem nie występował od początku używania tego routera tylko jakoś kilka miesięcy temu (przy czym ja nic nie zmieniałem w ustawieniach routera w tym czasie). Wie ktoś może jak go wyeliminować?
  • Poziom 18  
    Sprawdź ustawienia nadawania wifi zmień mu pasmo aby nie nadawał na 20/40 tylko na 20 Mhz, zmień tez kanał wifi itp. Zresetuj daj inne szyfrowanie i sprawdź wynik.
  • Poziom 2  
    niestety ale nic to niepomogło