Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Corolla Verso 2.2 dcat - Toyota Corolla Verso opóźniony rozruch.

11 Sty 2015 12:46 3231 6
  • Poziom 7  
    Witam.

Około tygodnia temu w moim samochodzie Toyota Corolla Verso 2.2 dcat wystąpił problem z rozruchem. Samochód wcześniej palił na "dotknięcie" teraz niestety tak nie jest. Samochód pali jednak nie tak idealnie jak przedtem, musi parę razy zakręcić rozrusznikiem. Byłem pewny, że któraś ze świec żarowych nie grzeje, jednak sprawdziłem je i wszystkie działają poprawnie. Co może być przyczyną tego problemu?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 15  
    jak sprawdziłeś świece?
    masz interfejs, podłącz
    wygląda właśnie na problem z żarowymi lub pompowtryskami bo chyba owe masz
  • Poziom 29  
    roman2361 nie pisz bzdur .Żeby coś powiedzieć na temat trudnego rozruchu należy sprawdzić wiele parametrów,to nie golf 2.Jakie jest ciśnienie paliwa na listwie,jaka jest prędkość obrotowa silnika podczas kręcenia,napięcie akumulatora itp.
  • Poziom 15  
    Przede wszystkim zacznij od prędkości obrotowej silnika w czasie rozruchu. Już kilka Toyot z tym problemem robiłem, następnie ciśnienie paliwa w czasie rozruchu i podczas pracy silnika.
  • Poziom 7  
    Czy podpięcie pod komupter jest jedynym sposobem żeby zidentyfikować ten problem z rozruchem? Czy można jeszcze coś zrobić co mogłoby być powodem tej usterki? :)
  • Poziom 15  
    Bez diagnostyki komputerowej, możesz tylko wymieniać części na ślepo, a wtedy na pewno taniej i lepiej nie będzie.
  • Poziom 11  
    czy temperatura silnika ma znaczenie ? Czy przypadkiem dłużej trzeba "kręcić" jak silnik jest ciepły?