Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Młotowiertarka, wiertarka, młot? Co kupić do generalnego remotu mieszkania?

11 Sty 2015 14:05 5847 8
  • Poziom 8  
    Witajcie.

Zabieram się za generalny remont mieszkania, przewiduję skucie tynków, nowe instalacje, wyburzenie dwóch ścian działowych i postawienie nowych. Stare budownictwo, ściany cegła.

Zamierzam kupić jakąś jednorazówkę, która przetrzyma ten remont, bo później jeżeli będzie potrzebna to od wielkiego dzwonu.

Potrzebuję czegoś co:

1) Ułatwi wyburzenie ścian działowych (z jednej cegły)
    2) Skuje tynki
    3) Po tynkowaniu, malowaniu, przyda sie do wiercenia otworów pod szafki, armaturę, puszki, etc etc

Myślałem o tanim młocie, ale nim nie powiercę. Czy młotowiertarka np. Graphite wystarczy do skucia tynku na cegle i ruszenia ściany z cegły? W razie czego do małych otworków mam tanią udarową pchełkę. Ew. młot do kucia, a mała udarówka do otworów (dotychczas wystarczała).
  • Poziom 22  
    .... parę lat temu gdy samodzielnie zaczynałem podobny remont jak Ty przechodziłem podobne dylematy : co kupić? Jakie narzędzia?
    Pojechałem na giełdę w Gliwicach i kupiłem za 170 złotych Einchell Global 826/1 - Dzisiaj uważam ,że dokonałem dobrego wyboru ze względu na dużą trwałość narzędzia. Oczywiście ,że się zepsuła, ale po dwóch latach intensywnej eksploatacji!Naprawę wykonywałem sam.
    Drugim narzędziem które pozyskałem do remontu domu była młotowiertarka , (którą wg. mojej praktyki) polecę to też Einhell BH 1500 lub 1600.
    Nie wiem czy te narzędzia jeszcze są produkowane ale na rynku wtórnym są do dostania za małą kasę.
    Innym narzędziem bardzo mocnym jest Celma PRWG1-IIB.
    pozdrawiam Sławek
  • Poziom 8  
    Młot wyburzeniowy to chyba przesada :) To tylko 2 małe ściany. Optuje za takimi młotowiertarkami jak pokazałeś. Mogę jeszcze mieć do dyspozycji wiertarke udarową 850 w.
  • Moderator Elektrotechnika
    Zastanów się nad skorzystaniem z wypożyczalni elektronarzędzi.
  • Poziom 13  
    Haradesh napisał:
    Witajcie.

Potrzebuję czegoś co:

1) Ułatwi wyburzenie ścian działowych (z jednej cegły)
    2) Skuje tynki
    3) Po tynkowaniu, malowaniu, przyda sie do wiercenia otworów pod szafki, armaturę, puszki, etc etc

Myślałem o tanim młocie, ale nim nie powiercę. Czy młotowiertarka np. Graphite wystarczy do skucia tynku na cegle i ruszenia ściany z cegły?

@Haradesh Pytasz o GRAPHITE więc spróbuję pomóc. Nie będę polecał Ci konkretnych produktów, bo nie chciałbym być posądzony o reklamę. Jednak mogę powiedzieć, że do prac, o których piszesz, powinieneś jednak szukać młota udarowego. To urządzenie, mocniejsze i bardziej wszechstronne. Jeśli będziesz szukał to patrz na narzędzia o mocy powyżej 800W i udarem pneumatycznym. Taki sprzęt posłuży przez lata pracy, nawet jeśli będziesz musiał uporać się z bardziej intensywnymi zadaniami, niż te, które wymieniłeś. Jednocześnie młoty umożliwiają precyzyjne wiercenie (po wyłączeniu udaru).
    Jeśli chciałbyś posłuchać o konkretnych rozwiązaniach, to z chęcią pomogę.
    Pozdrawiam,
    Tomek
    Grupa Topex
  • Poziom 37  
    Ja korzystam z wypożyczalni, wypożyczam w sobotę rano, oddaję w poniedziałek rano, płacę za dobę, w niedzielę oczywiście też działam (domek, bez sąsiadów), chyba dwa dni wystarczy ci na ,,dwie małe ściany''. Koszt wypożyczenia ok. 45zł/dzień. Do małych prac solidny przecinak i młotek 1-2kg.
  • Poziom 29  
    Jak masz takie pierdoły do roboty to kup Einhell EBH 626-1. Tanie jak barszcz a w domowych robotach daje radę z zapasem. Fundamentu tym nie przewiercisz, ale strop bez problemu. Pustaki max harata jak chce, zaś skuwanie płytek czy tynku to bajka.
    Jedyna wada to taka, że mało akcesoriów w komplecie, dłuto piórowe musiałem kupować extra, ale to nie problem, bo system SDS w nim jest.
  • Poziom 1  
    Siema. Ja ostatnio byłem na kupnie dużej maszyny do firmy, wiec chciałem coś sprawdzonego , wiec szukałem dużo opini w necie, i uwżaj bo duzo osób spamuje i poleca "własne marki" . Ja kupiłem w końcu sprzęt matebo, jest spoko. Ale jakbyś chciał poczytać to tu jest spoko artykuł kreocen.pl/kreowskaz/2015/luty.html?page=10 nawet kumaci ludzi chyba to pisali