Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opis przewodów pedału tig magnum

Mania76 11 Sty 2015 15:40 2553 8
  • #1 11 Sty 2015 15:40
    Mania76
    Poziom 10  

Witam
    posiadam tig'a Parweld XTI 202 AC/DC
    i chciałbym do niego połączyć pedał. Zakupiłem taki do Magnum'ów. (okazyjna cena)
    Problem w tym że on ma 2 wtyczki jedna 2 pinowa druga 3 pinowa
    a moja spawarka gniazdo 14 pinowe ale tylko 5 aktywnych.
    Zakupiłem także gniazdo i wtyk na 5 pinów. Mam opis kabli w gnieździe mojej spawarki
    niestety nigdzie nie mogę znaleźć opisu kabli dla tego pedału magnuma. Czy ktoś miałby może taki opis i czy ten pedał będzie działał z tą spawarką.
    Pozdrawiam.

0 8
  • #2 11 Sty 2015 18:46
    spawalnik
    Poziom 17  

Weź omomierz i sprawdź. Prawdopodobnie wtyczka 2-pinowa jest połączona z włącznikiem (pin 8 i 9) a 3-pinowa potencjometrem (3,4,5). Jedyne pytanie na które trzeba odpowiedzieć to czy zmiany rezystancji pedału pozwolą uzyskać pełny zakres regulacji prądu, ale to można pokonać.

0
  • #3 25 Sty 2015 19:41
    Mania76
    Poziom 10  

Ok dzięki, to pewnie to czego szukam, czekam na wtyczkę. Jak dostane to założę i napiszę.
    Pozdrawiam.

0
  • #4 16 Maj 2016 20:08
    Mania76
    Poziom 10  

Witam po długim czasie.
    Napiszę jakie rezultaty po podłączeniu. Tak jak sugerował kolega spawalnik
    podłączyłem kable zgodnie ze schematem ale to o czym kolega wspomniał pedał ma za mały zakres regulacji. Przy max ma spawarce i max na pedale może mam 25% mocy. Odpuściłem dalsze grzebanie bo nie bardzo wiem co z tym zrobić, czy jest jakaś możliwość na zwiększenie zakresu?
    Jeżeli ktoś ma wiedzę na ten temat to prosiłbym o jakieś w miarę proste wyjaśnienie.
    Z góry dzięki.

0
  • #5 20 Maj 2016 23:24
    DjLeonn1
    Poziom 2  

Mamy praktycznie te same spawarki
    Jak wciśnę pedał amperaz osiaga 35A na 200A możliwych, regulacja potencjometrami niewiele daje...

Tak wygląda pedał w środku

0
  • #6 23 Maj 2016 19:22
    spawalnik
    Poziom 17  

Dwa pytania:
    1. Czy na maszynie jest przełącznik regulacja zdalna/miejscowa?
    2. Czy sprawdzałeś jaki wpływ ma nastawa potencjometru na maszynie na zakres regulacji?

0
  • #7 23 Maj 2016 20:39
    DjLeonn1
    Poziom 2  

1.Nie ma przełącznika
    2.Spawarka wykrywa sama zdalne sterowanie i krecenie ampreazem (pokrętłem nr 8) kompletnie nic nie daje Opis przewodów pedału tig magnum

0
  • #8 24 Maj 2016 18:43
    spawalnik
    Poziom 17  

W instrukcji spawarki PARWELD (http://www.parweld.co.uk/wp-content/uploads/Instructions_XTI_202P_ACDC.pdf)na str 5 zamieszczone są dwa rysunki. Jaden to schemat pedału, drugi - sterowania z uchwytu. Nie znam angielskiego i nie umiem doczytać kiedy który schemat jest realizowany przez maszynę, ale nie sądzę, ze sama to odkryje.

0
  • #9 16 Cze 2016 18:16
    baracer
    Poziom 7  

Cześć

Na temat podłączenia jeśli zrobiłeś tak jak schemat pokakzuje to nie ma co do książeczki kukać.Musi działać.
    W dalszych opisach jest na temat częstotliwości poszczególnych faz spawania.
    Pierwsze pytanie na jakim ustawieniu jest słaba?Puls?
    Na końcu 12 strony jest takie zdanko:

The selected amperage and the consistency of travel speed can negate some of the effects of Power pulsing

Wiesz,że wszystko poustawiałeś?Prąd,częstotliwość na górze,częstotliwość na gole itd?
    Jeden parametr troche schrzaniony "w prawo" drugi "w lewo" trzeci wogóle gdzieś sp....lił i skutek jest.
    Drugie pytanie to skąd pomysł na pedał?Nie wbijałem sie w szczegóły,ale dla mnie ona nie ma zewnętrznej możliwości regulacji w czasie zajarzonego łuku.
    Tak jak ustawisz tak będzie jechać dopóki nie wyłączycz i nie popstrykasz w opcjach.Nawet napisali,ze jeżeli nie jesteś obeznany z obsługą,zmieniaj naraz tylko jeden parametr żeby zobaczyć skutki.

Chyba,że sie myle hahaha
    To taka małpka troche,jedyne co możesz zrobić podczas to prędkośc i odległość elektrody.

maszyhka mówi robie teraz!! ,nie wolno mi przeszkadzać :-)))

Może spróbuj odpowiednie parametry za całą p..de .Jeśli sie nie da to nie sądze że wogóle coś sie da.

0