Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel - VBA - dynamiczne dodawanie uprawnień do edycji zakresu

priszka78 11 Sty 2015 17:35 1335 3
  • #1 11 Sty 2015 17:35
    priszka78
    Poziom 2  

Witam ,
    mam taki problem i uparłem się żeby rozwiązać go w excelu.

Muszę utworzyć plik do którego dostęp będzie miało kilkunastu pracowników.
    Osoby będą dopisywać kolejne wiersze w pliku. Chodzi mi o takie zabezpieczenie wpisów że dostęp do danego wiersza będzie miała osoba która dany wiersz zapoczątkowała - dla uproszczenia przyjmijmy że w pierwszej kolumnie wprowadzi nazwę użytkownika (swoja). Zastanawiam sie nad makrem które uruchamiane byłoby w chwili zapisu pliku, i na podstawie wprowadzonej nazwy użytkownika w pierwszej kolumnie z wykorzystaniem opcji "zezwalaj użytkownikom na edycje zakresów" dodałoby uprawnienia do danego wiersza tylko dla konkretnej osoby.
    Makro musiałoby chodzić w pętli sprawdzając czy jest wpis w pierwszej kolumnie.

Z góry dziękuje za pomoc

0 3
  • #2 12 Sty 2015 08:03
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

priszka78 napisał:
    Zastanawiam sie nad makrem które uruchamiane byłoby w chwili zapisu pliku, i na podstawie wprowadzonej nazwy użytkownika w pierwszej kolumnie
    Zastanowiłbym się nad makrem, uruchamianym w chwili otwarcia, gdzie użytkownik się loguje (było już na forum) i ma możliwość edycji tylko "swoich" i nowych wierszy. W chwili wpisania (w nowym wierszu) wartości w kolumnie '>=B', 'A' wypełnia się automatycznie. Itd, itp

0
  • #3 28 Sty 2015 09:44
    priszka78
    Poziom 2  

Próbuje od kilku dni znaleźć post który opisywałby procedurę o której piszesz, ale bez sukcesu. Czy mógłbym prosić o pomoc w odnalezieniu tematu ?

0