Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

modem huawei e3372 nie chce działac z routerem d-link dwr-116

11 Sty 2015 17:52 8865 9
  • Poziom 6  
    Witam, mam taki problem. Kupiłam router d-link DWR-116, zrobiłam konfiguracje i jeśli podłączam modem do routera, to on go w ogóle nie wykrywa. Sam modem podłączony do komputera działa. i Teraz pytanie? czy to może być wina routera? modemu? czy może złych ustawień komputera?[/b]
  • Poziom 33  
    Ustawienia komputera nie mają nic do rzeczy. Samo włożenie modemu do Rutera nic nie da. Trzeba go odpowiednio skonfigurować w ustawieniach tego D-Linka. Robi się to poprzez wpisanie odpowiedniego adresu w przeglądarkę internetową. Ustawienia zależne od Operatora siec.i Karty SIM, która jest włożona w modem USB.
  • Poziom 6  
    zrobiłam już konfiguracje poprzez strone : http://192.168.0.1.. niby wszystko juz powinno działać. Nowa sieć jest założona tylko nie chce dzialać
  • Poziom 33  
    Czy modem jest fizycznie widziany po zalogowaniu się na http://192.168.0.1 zasięg sieci itp? Jeżeli nie może być niekompatybilny z tym ruterem. Można spróbować wgrać najnowszy firmware do Rutera. Często poszerza listę obsługiwanych modeli modemów. Tak było w moim przypadku. Był to Tp-Link nie D-Link. Po aktualizacji modem działał poprawnie. Trzeba poszukać informacji czy ten Ruter jest kompatybilny z tym modemem.

Dodano po 2 [minuty]:

Czy Ruter i modem to zestaw od Plus GSM? Jeżeli tak to na 100% powinien działać kwestia ustawień.
  • Poziom 6  
    sprawdzam teraz na stronie d-link i jest kompatybilny...
  • Poziom 33  
    Czy Ruter i modem to zestaw od Plus GSM?
  • Poziom 6  
    nie, modem jest z sieci PLAY a router został kupiony w media markt
  • Poziom 33  
    To podstawowe informacje, które powinny być wprowadzone w ustawieniach Rutera dla sieci Play:

punkt dostępu (apn): internet
    numer dostępowy: *99#
    nazwa użytkownika: brak
    hasło: brak
    dns: dynamiczny

Czy tak jest?

Dodano po 2 [minuty]:

Zakładając, że w modemie Play jest karta SIM Play bo może być też od innego operatora.

Dodano po 2 [minuty]:

Dziwny zbieg okoliczności bo akurat Plus ma obecnie w swojej ofercie dokładnie ten ruter z dokładnie tym samym modelem modemu. Czyli musi działać.
  • Poziom 6  
    Karta i modem są z play ;) , dokladnie tak jest , może pomylilam coś w konfiguracji....