Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes A170CDI W168 - Czujniki poziomu oraz temeratury płynu chłodniczego

raceman 11 Sty 2015 18:29 2130 0
  • #1 11 Sty 2015 18:29
    raceman
    Poziom 18  

Witam,

Mam problem z Mercedesem A170CDI (W168) rocznik 1999. Wracałem nim od mechanika jakieś ~50km (po trasie, spokojna jazda).
    I następnego dnia po otworzeniu maski zobaczyłem, że brak płynu chłodniczego w zbiorniku wyrównawczy. Namierzyłem usterkę - pęknięty króciec do którego biegnie mały przewód od zbiorniczka wyrównawczego. Zdemontowałem zbiorniczek , a króciec przykleiłem na specjalny klej epoxy (tak aby można tym było dojechać do mechanika). Natomiast martwi mnie fakt, iż czerwona kontrolna sygnalizująca przegrzanie/ niski poziom płynu nie zadziałała!! I teraz pytanie:

1)Czy silnik mógł się przegrzać, a czujnik temp. nie zareagował?
    Dodam , że po odłączeniu wtyczki od czujnika kontrolna się zapala i słychać sygnał alarmowy.
    Z tego co znalazłem w AutoDacie to czujnik przy 10C daje opór 5000 Ohm a przy 100C - 150 Ohm.
    Niestety dojście do niego jest tak kiepskie , że nie da się podejść miernikiem.
    Z tego co wiem rozłączenie czujnika to dla komputera inny sygnał niż wysoka temperatura.

2)Dlaczego nie zadziałał czujnik poziomu płynu?
    Działa chyba na zasadzie czujnika Halla ( trzpień i pierścień/pływak).
    Przy najniższym poziomie miernik sygnalizuje opór 0 Ohm czyli przejście.Więc chyba działa.
    Czy ktoś może wie jak dokładnie ten czujnik działa i czy jest on połączony w tą kontrolką co czujnik temperatury?

Kontrolki w desce rozdzielczej działają. Przy przekręceniu kluczyka są wszystkie.
    Prosiłbym o poradę jak w tej sytuacji sprawdzić te obwody.

4 0