Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka fiskalna - Udostępnienie poprzez RDP

11 Sty 2015 19:01 2040 12
  • Poziom 10  
    Witam,

mam problem z drukarką fiskalną. Mam Windows Serwer 2012 R2 Fundation w siedzibie firmy. Oddziały firmy łączą się do serwera poprzez pulpit zdalny i korzystają z programu sprzedażowego. Chciałbym aby była możliwość drukowania paragonów dla wszystkich osób, które się łączą do serwera.

W ustawieniach pulpitu zdalnego mam włączone udostępnienie portów.

Windows Serwer 2012 ma domyślnie konto administratora. Jak się zaloguje na to konto to mam połączenie z drukarką fiskalna. Stworzyłem nowe konto użytkownika- zaznaczyłem konto administratora ale połączenie z drukarką nie działa.

Przypuszczam, że jescze możn w jakiś sposób dodać więcej uprawnień aby ten użytkownik mógł drukować paragonu. Tylko jak?

Bardzo proszę o pomoc.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Nie prościej a za razem bezpieczniej postawić jakiegoś VPN-a i spiąć oddziały firmy?
  • Poziom 30  
    Jakie to oprogramowanie sprzedażowe?
  • Poziom 10  
    ObSp firmy Varico.

Może i bezpieczniej VPN. Na tę chwilę mam tak to zrobione. Myślę, że to pewnie jakaś błahostka skoro na koncie domyślnym admina to działa.
    Okazuje się, że program ObSp daje komunikuje się z drukarką (drukarka daje dźwięk) ale nie można wydrukować paragonu bo nie ma połączenia.
  • Poziom 10  
    Zrobiłem VPN ale nie wiem co dalej. Jak mam wydrukować paragon? Czy coś jeszcze muszę skonfigurować?
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich,

chciałbym powrócić do tematu.

Jak inne programy sprzedażowe realizują możliwość drukowania zdalnego paragonów?

Mają specjalne biblioteki? Oprogramowanie?

Zastanawiam się co musi mieć program do sprzedaży aby to funkcjonowało.
  • Poziom 30  
    Insert ma serwer kasowy, który obsługuje zdalną fiskalizację. Dotyczy to zarówno linii GT, jak i nexo.
  • Poziom 10  
    Serwer kasowy? na jakiej zasadzie to działa? Mogę prosić o więcej informacji?
  • Poziom 30  
    Aplikacja SUZ uruchamiana jest z systemem (ikonka w trayu) i podpięta pod SQL głównego programu. W aplikacji administracyjnej podpinamy urządzenia i wskazujemy na którym stanowisku (do którego komputera w sieci) urządzenie (kasa lub drukarka fiskalna) fizycznie jest podpięte. W Subiekcie wystarczy wskazać na którym stanowisku z którego wcześniej zdefiniowanego urządzenia chcemy korzystać.
  • Poziom 10  
    Ta aplikacja SUZ jest aplikacją Subiekta?

Zastanawia mnie czy można to jakoś inaczej zrobić aby działało sprawnie i szybko. Czy trzeba ingerować w program do sprzedaży.

Jak to jest rozwiązane w innych programach?
  • Poziom 30  
    wasyl2105 napisał:
    Ta aplikacja SUZ jest aplikacją Subiekta?

Tak
  • Poziom 10  
    A czy można zrobić to jakoś poza programem poprzez RDP?
  • Poziom 10  
    Ponawiam pytanie jak to zrobić poprzez połączenie RDP. Klient łączy się do głównej bazy programu do serwera i chce u siebie w oddziale wydrukować paragon.