Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool ARC4190 - Słabo chłodzi

11 Sty 2015 20:09 3090 1
  • Poziom 19  
    Witam
    posiadam Whirlpool ARC4190 i od dłuższego czasu słabo chłodzi (8-9 stopni wewnątrz w upały nawet 12). Zamrażarka jest ok

Tak wygląda WEWNĄTZ

Na TEJ francuskiej stronie wyczaiłem, że trzeba by się dostać za tą płytę (języka francuskiego nie znam...) i zobaczyć czy ten kanał na dole nie jest zapchany.
    Czy to dobry trop ?

Jak w tej lodówce się dostać do termostatu ? Nie mam żadnego pokrętła w środku, jest tyko PANEL z guzikami na drzwiach zamrażarki
    Czy jest to standardowy termostat z kapilarą czy jakiś moduł ?

Dziękuję za porady

Pozdrawiam
    Jacek
  • Poziom 2  
    Wyświetleń dużo, więc zainteresowanie tematem jest. Może ktoś jednak pomoże w znalezieniu przyczyny?
    U mnie jest bardzo podobnie, po rozmrożeniu jest pięknie przez 2-3 dni - temperatura w zamrażalniku -24, w chłodziarce 5. Po kilku dniach temperatura w zamrażalniku codziennie wzrasta, aż mniej więcej osiąga -5 -7 stopni. Oczywiście w chłodziarce temperatura również automatycznie wzrasta (co wydaje się oczywiste - za mała wydajność i wentylatory nie nadążają wdmuchiwać schłodzonego powietrza?).
    Nie wiem jaki to może mieć wpływ ale po rozmrożeniu i podłączeniu, po 2,3 dniach zaczyna kapać woda, wpada do chłodziarki przez otwór w górze chłodziarki.
    Wydaje się, że kompresor i termistor jest ok, skoro osiąga zadane temperatury, pytanie dlaczego mimo braku lodu/szronu temperatura po paru dniach zaczyna rosnąć ? :/
    Sterownik mam dwuletni, poprzedni pracował ponad dziesięć, po wymianie dwa lata było ok. Wentylatory działają prawidłowo, przekaźniki również reagują prawidłowo. Kanały drożne, szron/lód zweryfikowany. Co prawda od jakiegoś czasu lód zaczął się pojawiać a do niedawna nawet grama. Sensory mogę testowo wymienić jak poznałbym model bo pewnie koszt nie będzie wielki. Lodówka jest niemłoda ale nasza sytuacja wymaga aby zamrażarka była u góry a takich modeli w 70cm praktycznie już nie ma.

Dobrze oznaczyłem czujniki temperatury ? I gdzie w tym modelu znajduje się czujnik temp. lodówki bo w komorze go nie widać...

pozdrawiam
    Grzegorz