Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie "żarówkami" LED no-name

11 Sty 2015 20:47 867 2
  • Poziom 14  
    Witam szanownych forumowiczów. Ostatnio przy remoncie postanowiłem wymienić oświetlenie na kilka LED-ów (dodałem kilka oczek w suficie GU10). Po pewnym czasie zainspirowany tym forum przyszła ochota na chęć płynnego sterowania nimi. Rozkręciłem i powiem szczerze, że byłem zaskoczony solidnością wykonania, ba nawet ujrzałem w środku pastę termoprzewodzącą (wszystko widać na zdjęciach). Jednak nie potrafię rozszyfrować cóż to za układ, wiem że przetwornica lecz po wpisaniu oznaczenia z układu scalonego, mianowicie Z7YL4S29J w google cicho, czyli pewnie jakiś chiński szajs. Szkoda mi jednak tej lampki stąd moja prośba o pomoc w rozszyfrowaniu układu lub podania sposobu na sterowanie tą lampką. Z góry dziękuję ;)

Sterowanie "żarówkami" LED no-name Sterowanie "żarówkami" LED no-name Sterowanie "żarówkami" LED no-name Sterowanie "żarówkami" LED no-name Sterowanie "żarówkami" LED no-name
  • Poziom 29  
    Sterowania, czyli? Chcesz żeby ci migały jak lampki choinkowe, płynnie się załączały, czy coś innego?
  • Poziom 14  
    Dziękuję kolego za odpowiedź, ale napisałem w moim poście: "Po pewnym czasie zainspirowany tym forum przyszła ochota na chęć płynnego sterowania nimi.". Może nie wyraziłem się jasno. Mianowicie chciałbym płynnie (mógłbym dodać nawet korekcję gamma, a co :D) sterować ich mocą (jasnością) a w tym oczywiście załączaniem. Dodam, że wspomniany układ scalony posiada 7 nóżek w tym jedną wolną nóżkę nie przylutowaną. Jest szansa, że może to być ADJ lub coś na podobę jak w innych układach?

Edit: Wiem, że PWM przed przetwornicą na pewno nie zda egzaminu, a co gdybym wstawił PWM na wyjściu? Wpiął się tranzystorem na zasilaniu leda i sterował z mikrokontrolera tymże tranzystorem?
    Oczywiście najlepszym sposobem byłoby zmusić do pracy ten scalak, który opisałem...