Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon jako GSM Shild sprawdzenie kodu

PiotrekpPl123 11 Sty 2015 23:30 480 2
  • #1 11 Sty 2015 23:30
    PiotrekpPl123
    Poziom 19  

Witam.
    Ostatnio zainteresował mnie projekt wykorzystania telefonu GSM jako Shield do Arduino i za pomocą tego zestawu wysyłania smsów i/lub dzwonienia po zaistnieniu jakiegoś zdarzenia np naciśnięciu przycisku symulującego w przyszłości zadziałanie jakiegoś czujnika. Do tego celu użyłem telefonu Sony Ericsson k700i oraz płytki UNO. Niestety moja wiedza nie jest na poziomie umożliwiającym własnoręcznie napisanie programu więc posiłkuję się gotowcami znalezionymi w sieci. Znalazłem taki oto kod:

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Całość zestawiona ze schematem:
    PIN Tx telefonu do Rx Arduino
    PIN Rx telefonu do Tx Arduino
    GND telefonu do masy Arduino

Jeśli dobrze rozumiem kod programu to po podaniu stanu wysokiego 5V (naciśnięcie przycisku) na PIN 2 Arduino powinno najpierw wysłać sms-a na zdefiniowany w programie numer a potem zadzwonić i się rozłączyć. W moim przypadku układ nie reaguje na przycisk tylko co kilka sekund samoczynnie puszcza sygnał. Chciał bym więc prosić najpierw o zweryfikowanie kodu programu czy jest prawidłowy i może powodować takie zachowanie uklądu.
    Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi i sugestie.
    Pozdrawiam.

0 2
  • Pomocny post
    #2 12 Sty 2015 07:54
    niziak
    Poziom 13  

Pewnie wejście od przycisku nie jest nigdzie podłączone o ile przycisk nie jest wciśnięty i zbiera śmieci z powietrza przez co losowo zmienia stan. Daj rezystor do masy, albo przełącz wejście w tryb INPUT_PULLUP i wykrywaj stan LOW.

1
  • #3 12 Sty 2015 21:43
    PiotrekpPl123
    Poziom 19  

Oczywiście kolego miałeś racje. Sygnał z przycisku podłączony do masy przez rezystor 10k + dorzuciłem kondensator ceramiczny 100nF i Arduino dzwoni już tylko wtedy kiedy ja chcę i naciskam przycisk a nie jak mu się podoba. Pozostaje jeszcze kwestia że nie wysyła do mnie sms-ów. Pomoże ktoś.

0