logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Seat Ibiza 6L 1.4 16V - Problemy z odpowietrzeniem układu chłodzenia po wymianie termostatu

Śniący 12 Sty 2015 09:15 8778 3
REKLAMA
  • #1 14321247
    Śniący
    Poziom 19  
    Witam, mam problem z układem chłodzenia. Wymieniłem termostat gdyż silnik się nie dogrzewał. Stary termostat otwierał się już przy 70C (sprawdzone w garnku gotującą się wodą i termometrem) a powinien przy 83C na dodatek nie domykał się do końca. Zamontowałem nowy termostat WAHLER 83C i teraz nie wiem czy układ się dobrze nie odpowietrzył czy źle zamontowałem termostat, objawy:
    Silnik nagrzewa się dość szybko, nim osiągnie temp roboczą kilka razy załącza się wentylator chłodnicy. Drugie wyjście z korpusu na chłodnice jest gorące tak jak i cały wąż do chłodnicy. Wąż od termostatu jest zimny.
    Nowy termostat również sprawdzałem przed montażem w garnku. Zaczyna się otwierać w granicach 83C. Dość spora jest różnica w pełnym otwarciu pomiędzy termostatami bo stary otwiera się naprawdę szeroko a nowy jakby w połowie w porównaniu ze starym.
    Zastanawiam się czy dobrze zamontowałem oring przy termostacie (Korpus termostatu->termostat->oring>obudowa termostatu z wyjściem na wąż).
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 14334170
    dunajec1968
    Poziom 2  
    Takie objawy miałem przy nie odpowietrzonym układzie. Można go odpowietrzyć zdejmując jeden przewód od nagrzewnicy i napełnić układ chłodzenia. Sprawdź czy jest dobre ogrzewanie wnętrza bo często obrywał się wirnik pompy płynu chłodzącego. Wtedy nie było obiegu i wentylator włączał się nawet na zimnej chłodnicy.
  • #4 14338005
    Śniący
    Poziom 19  
    Pompa jest nowa więc raczej nic tam się nie urwało. Prawdopodobnie wszystko jest ok, załączał się wentylator ale od klimatyzacji. Zrobiłem autem 30km, silnik się nie przegrzewa, ogrzewanie jest już chwile po włączeniu silnika. Przejadę więcej km, zobaczę co się będzie działo. Dziękuje za zainteresowanie.
REKLAMA