Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP P1102W vs Brother HL1210W, czy jest przewaga?

kmkzl 12 Sty 2015 12:25 6018 6
  • #1 12 Sty 2015 12:25
    kmkzl
    Poziom 7  

Czeka mnie zakup drukarki, która będzie eksploatowana średnio kilkanaście razy w roku na użytek domowy (szkoła, praca...) stąd wybór drukarki laserowej monochromatycznej. Wybór niemal dokonany, ale dylemat w związku z tym że drukarki bardzo porównywalne moim laickim zdaniem. Czy faktycznie tak jest? Gdyby nie nowość Brothera może wyrobiłbym sobie opinię... Ale nie wyciągnąłem oczywistych wniosków.
    HP LJ Pro P1102W vs Brother HL-1210W. Czy da się powiedzieć, że jedna z nich ma ewidentną przewagę:?:

-1 6
  • #2 12 Sty 2015 13:50
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 12 Sty 2015 14:19
    Imprimarex
    Poziom 24  

Z tych dwóch wybrałbym HP.

Powód: tańsze tonery, lepsza firma, brak problemów z wgnieceniami i resetowaniem bębna (w Brotherze należy resetować toner oraz bęben).

Proponowałbym rzucić okiem jeszcze na model Samsung M2022W (pod warunkiem, że jest to urządzenie z chipem) - dobra konkurencja dla HP.

0
  • #4 12 Sty 2015 16:57
    kmkzl
    Poziom 7  

Obawiałem się w temacie przepychanek tyczących specyfikacji i kosztów, a naprawdę można polemizować, i cieszy mnie to co czytam bo o takie porady mi chodziło. Co do chip'ów w Samsungach (tonerach) już mam pogląd, i mimo iż wiele urządzeń gości w domu i rozważałem go w pierwszej chwili, co do drukarek szybko nie nabiorę przekonania. Ale dziękuję... Odnośnie HP skłaniałem się... i pewnie na tym się skończy. Głowiłem się czy Bro jest w stanie podejść tego dinozaura HP, ale wygląda na to że nie koniecznie. Potwierdzacie Panowie moje przypuszczenia i dziękuję bardzo.

0
  • #5 17 Sty 2015 11:31
    SloeGin
    Poziom 7  

Też się zastanawiałem, którą z nich wybrać, ale dopłaciłem i wybrałem HP. Brother z tego co pamiętam miał osobno toner i osobno bęben. Dodatkowym atutem w kierunku HP było to, że startowy toner starczy na wiele stron - 1600.
    Trochę się obawiałem tej firmy, bo miałem wcześniej atramentówkę i działała paskudnie. Sterowniki się sypały, drukarka się zacinała przy wysyłaniu do niej pliku. Niekiedy trzeba było cały komputer restartować.
    Ogólnie to jestem bardzo zadowolony. Prosta konfiguracja, szybkie drukowanie. Wi-Fi się sprawuje świetnie. Dodatkowo drukarka posiada funkcję ePrint - wysyłamy maila na jej adres i po chwili drukuje plik z załącznika.

0
  • #6 17 Sty 2015 15:56
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Startowy jest zdaje sie na 600 lub 800 stron . Nowe są na 1600.

C.

0
  • #7 20 Mar 2016 16:42
    kmkzl
    Poziom 7  

HP wygrywa. Dziękuję

0